Şu an kadrosunda Bruno Peres’in de dahil olması ile 15 yabancı bulunduran Trabzonspor 14 yabancı kuralına uymadığı için mecburen ya 1 oyuncu ile ollarını ayıracak ya da 1 ismin lisansını çıkarmayacak. 

BRUNO PERES SAKATLANDI, LARSEN ALTERNATİFSİZ KALDI
Transfer dönemi başlamadan önce bu ismin Larsen olacağı ifade edilirken oyuncunun gönderilmesi planlanmıştı. Ancak Bruno Peres’in Hatayspor maçında yaşadığı sakatlık, Serkan Asan’ın da henüz tam olarak geri dönememesi Danimarkalı oyuncuyu bu mevkide alternatifsiz kıldı. 

VİSCA, ŞUBAT SONU ANTRENMANLARA BAŞLIYOR
Karagümrük maçında eniden sakatlanan Visca’nın da Şubat sonu antrenmanlara başlaması, Nisan sonunda da forma giymesinin bekleniyor. Visca’nın da adı bir dönem Lisans Çıkarmama iddiasıyla gündeme gelirken sonrasında bu söylem yalanlanmıştı. 

EN MUHTEMEL İSİM HAMSİK

Bordo - Mavililerde bir diğer sakatlığı bulunan isim ise Marek Hamsik… Trabzonspor’un geçen yıl yaşadığı şampiyonlukta büyük katkı sağlayan oyuncu sakatlığı nedenile ülkesinde tedavi oluyor. Oyuncunun tedavi sürecinin 1 ay süreceği ifade edilirken Sahara ne zaman döneceği de tam olarak bilinmiyor.
Bu sezon Abdullah Avcı’nın pek forma vermediği Hamsik, eğer bir isim gönderilmediği takdirde lisans çıkarılmayacak muhtemel isim olarak görülüyor. 

Ulaş Özdemir’den Vincenzo Montella yorumu! Ulaş Özdemir’den Vincenzo Montella yorumu!

DİJANİNY VE BARDHİ’YE TEKLİF YOK
Bordo - Mavililerde iyi teklif gelmesi halinde yolların ayrılması düşünülen Dijaniny ve Bardhi’ye kiralama teklifi gelmiş ancak kabul görmemişti. İki oyuncunun bonservisle satışına ise bir teklif gelmemişti. 

Trabzonspor’un bu noktada karar vermesi için önümüzde 4 günlük süresi bulunduğu ifade edilirken hangi oyuncunun gönderileceği veya lisansının çıkarılmayacağı ise merak konusu oldu.