Bordo-mavililer, bu sezon sakatlıklardan çok çekti…
Avrupa Ligi'nde 2-1 kazanılan Kızılyıldız maçında Abdülkadir Ömür ile Stryger Larsen de sakatlar kervanına eklenirken bu sezon 6 haftalık periyotta toplam sayı 12'ye çıktı.
3 kulvarda mücadele etmek üzere sezona başlayan ve geniş bir kadro kuran Trabzonspor, zorlu haftaları bir bir geçerken bir yandan da eksiklerle boğuşuyor.

PROBLEMLER TEKNİK EKİBİN KEYFİNİ KAÇIRDI
Şu ana kadar Edin Visca, Dorukhan Toköz, Hüseyin Türkmen, Serkan Asan, Bruno Peres, Marek Hamsik, Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı, Gbamin ve Bakasetas yaşadıkları sakatlıklar nedeniyle en az 1 ya da daha fazla sayıda maç kaçırdı.

Son olarak Kızılyıldız ile oynanan maçta da Larsen ve Abdülkadir Ömür, sağlık sıkıntıları nedeniyle karşılaşmayı tamamlayamadı.
Ayrıca aynı mücadelede Bartra ve Lahtimi de ufak sorunlar yaşadı.

Kısa bir süre içerisinde yaşanan sakatlık sayısının artması teknik ekipte keyifleri oldukça kaçırdı.
Bu sezon sakatlığından dolayı 3 maçta takımını yalnız bırakan Uğurcan Çakır, önceki sözleşmesiyle 8 milyon TL kazanıyordu.
Sakatlanarak oyundan çıkan Larsen'de büyük şüphe...
Sabah'ın haberine göre, Trabzonspor'un Kızılyıldız ile oynadığı karşılaşmada sakatlanan sağ bek Jens Stryger Larsen'in iç yan bağlarında oluşan sorun nedeniyle bugün MR çekilecek.
Başarılı oyuncunun ciddi bir sakatlık yaşamasından endişe ediliyor.
Daha önce de bu bölgede forma giyen Dorukhan Toköz, Brono Peres ve Serkan Asan ciddi sakatlıklar yaşamıştı.

SAKATLIK LİSTESİ
Edin Visca, Dorukhan Toköz, Hüseyin Türkmen, Serkan Asan, Bruno Peres, Marek Hamsik, Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı, Gbamin, Bakasetas, Abdülkadir Ömür ve Larsen