Trabzonspor, Kayserispor’u deplasmanda 2 - 1 mağlup etti.  Maçın galibiyet golünü atan Umut Bozok, “Çok üzücü bir olay oldu. Taraftar sinirlenebilir, baskı yapabilir ama böyle şeyler olmaması lazım. Çok zoruma gitti. Türk futbolcuyuz, milli futbolcuyuz böyle şeyler olması bizi üzüyor. Üzüldüm ama biliyorum ceza olacak mı? Bence çok üzücü bir olay. 

İlk 11 başlamayınca forvet için ilk hedef gol atmak, tehlikeli pozisyon bulmak. Maxi arkadaşım sayesinde gol attım. Çok mutluyum. Ondan dolayı kulübeye koştum. Hep beraber sevinmek istedim. Bizim içn çok önemli 3 puan. Antep’te çok önemli maçtı. Mental olarak çok iyi şeyler yaptık. Golü yemesek daha basit maç olabilirdi. 

Maxi ile beraber çalışmak, takım için benim için çok iyi bir şey. Çok kaliteli, çok tecrübeli benim için çok iyi. Takım için öyle kaliteli oyuncularla oynamak benim için de önemli. Bugün atamadı, ben attım. Belki o haftaya atacak. Bende ona asist yaparsam benim için önemli olacak. İdmanlarda çalışıyoruz, inşallah alaya bende ona asist yaparım” dedi.