61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor'dan geçen sezon başında 6 milyon euro karşılığında eski takımı Kopenhag'a dönen Andreas Cornelius, Danimarka'da da istediği performansı sergileyemiyor.

Geçen sezon sakatlıklar nedeniyle 23 maçta kadroya dahi giremeyen Cornelius, bu sezon da 14 maçta forma giyemedi. Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde sadece 5 maçta görev alabilen 30 yaşındaki oyuncunun durumu merak konusu. 

Bu durum, Cornelius'un piyasa değerine de yansıdı. Trabzonspor'dan 9 milyon euro piyasa değeriyle Kopenhag'a transfer olan Cornelius'un değeri, şimdilerde 2,5 milyon euro'ya kadar düştü.

Euro 2024 Elemeleri nedeniyle verilen arada Cornelius'un sakatlıktan kurtulduğu, tamamen iyileştiği ve takımla birlikte çalışmalara katıldığı kaydedildi. Vejle BK maçında kadroda olması beklenen oyuncunun, formuna kavuşup eski günlerine dönüp dönmeyeceği bilinmiyor. 

Cornelius'un performansı neden düşüyor?

Cornelius'un Kopenhag'da yaşadığı düşüş, birçok faktöre bağlanıyor.

  • Sakatlıklar: Cornelius, geçen sezon da bu sezon da sakatlıklarla boğuştu. Bu durum, onun performansını olumsuz etkiledi.
  • Yaş: 30 yaşındaki Cornelius, artık eski formundan uzakta olabilir.
  • Takım uyumu: Cornelius, Kopenhag'da eski takımındaki gibi uyum sağlayamadı. Bu durum, onun performansını da etkilemiş olabilir.