61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor’un ısrarla kadrosuna katmak istediği Muhammed Cham transferinde yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Scout ekibinin tespit ettiği ve transfer listesine eklediği Muhammed Cham için Trabzonspor’un Fransız ekibi Clermont’a yeni bir teklif sunduğu bildirildi. Bordo-mavililer, menajer Ahmet Bulut'u bu transfer için görevlendirerek, Clermont'a bonservis artı sonraki satıştan pay içeren bir teklif yaptı.

Trabzonspor'un yıldızı Thomas Meunier'den sevindiren haber! Trabzonspor'un yıldızı Thomas Meunier'den sevindiren haber!

Cham ile Anlaşma Şartları Konusunda Anlaşma Sağlandı

Trabzonspor’un Muhammed Cham ile ön protokol şartları konusunda anlaşmaya vardığı belirtiliyor. Ancak, yeni teklife rağmen Clermont kulübünün henüz tam olarak ikna edilemediği ifade ediliyor. Trabzonspor’un bu transferi kısa sürede sonuçlandıramayacağı ve sürecin uzayacağı kaydediliyor.

En ciddi teklif Trabzonspor’dan 

Muhammed Cham için Trabzonspor’un haricinde bir çok kulübün teklif yaptığı ifade edilirken, ancak bu noktada en ciddi teklifin bordo - mavililerden geldiği belirtildi. 

Clermont'un Ligue 1'den düşmesi nedeniyle 23 yaşındaki 10 numara oyuncusu Muhammed Cham'in takımdan ayrılmak istediği ve Trabzonspor'un teklifine olumlu yanıt verdiği bildirildi. Avusturya Milli Takımı'nda da forma giyen genç futbolcu, geride kalan sezonda 33 lig maçında 8 gol ve 4 asistle dikkat çekti. Cham'in Clermont ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Editör: Serkan Kılınç