61SAAT HABER SERVİSİ - SAMET EMİRZEOĞLU -
Türk pop müziğinin kraliçesi olarak adlandırılan Demet Akalın, Trabzonspor’un şampiyonluk serüvenine damgasını vurmayı başardı. Antalyaspor maçı sonrası gerçekleşen kutlamalarda ünlü aranjör Ozan Doğulu ile çıkardığı “Kulüp” şarkısı Trabzon Meydan’da çalınan Akalın’ın o günden sonra gündemi tamamen Trabzonspor üzerine kuruldu. 

ŞARKISI BİR ANDA DÜNYA GÜNDEMİNE OTURDU
Meydan’daki kutlamaları dünya nüfusunun yarısı izlerken Akalın’ın şarkısı bir anda dünya gündeminin de 1 numarasına yerleşti. Trabzonspor taraftarları pop müziğinin 1 numaralı ismi Akalın’a sosyal medya üzerinden çağrılar yaparken Demet Akalın da bu ilgiye kayıtsız kalmadı. 

KONSER VERDİ, TRABZONSPORLULARI COŞTURDU
Trabzon’da gerçekleşen kutlamalara özel diktirdiği Bordo Mavi elbisesiyle katılan Demet Akalın, burada bir konser verip Trabzonsporluları coşturdukça coşturdu. Trabzon’a tekrar geleceğini ifade eden Akalın, içini 61saat’e döktü.

ÇOK BÜYÜK MUTLULUK VE GURUR DUYDUM
Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamalarında "Kulüp" isimli şarkısının kullanılması ve ardından görüntülerin FIFA'nın paylaşımı başta olmak üzere dünyadaki yankılanmasıyla ilgili konuşan Demet Akalın, "Görüntüleri sosyal medyada gördüm ve izledim. Tabi ki bundan çok büyük mutluluk ve gurur duydum" dedi. 

3 kulüp, Erce Kardeşler'in kararını bekliyor... 3 kulüp, Erce Kardeşler'in kararını bekliyor...

BALIKÇISINDAN, YOLDA KORNA ÇALIP SELAM VERENLER...
Trabzonlular ve Trabzonsporluların kendisine olan ilgisiyle ilgili Akalın, "Her gittiğim yerde ilgi artarak devam ediyor. Bu kadar çok Trabzonlu'yu tahmin bile edemezdim. Şu an Bodrum'dayım. Her gün balıkçısından, alışveriş yaptığım dükkanlarda çalışanlara kadar yoğun ilgi var. Yolda korna çalıp selam verenler var. İnanılmaz..." ifadelerini kullandı. 

TARAFTARLAR İSTEDİ BORDO MAVİ KIYAFET DİKİLDİ
Trabzon'daki konser sürecinin nasıl geliştiğiyle ilgili Akalın, "Kulüpten teklif geldi. Taraftarın Bordo Mavi kıyafet isteği vardı. Bunun üzerine Tolga Çam hemen kıyafet dikti. Konsere de bu şekilde çıktık. Dede memleketine tekrar selam olsun" diye konuştu.

BU ŞARKIYLA DELİRMEYİ BEKLEYEN TARAFTARLAR VARDI
Akyazı'daki konserin atmosferini daha önce görüp görmediğine cevap veren ve orada yaşadığı ambiansı anlatan Akalın, "Daha iyisini demeyelim ama Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamasında da coşku yaşamıştım. Ama burada sadece bu şarkıyla delirmeyi bekleyen, yollarda tırın kontağını kapatıp bekleyen taraftarlar da vardı. Her şeyiyle gerçekten çok güzel bir anı oldu benim için" dedi.

TEKRAR GELMEYİ ÇOK İSTERİM
Trabzon'da yeniden bir konser olacak mı sorusuna ise ünlü sanatçı Demet Akalın, "Trabzon'a gelmeyi tekrar çok isterim. Ne de olsa şarkımı dünyaya duyurdunuz. Elbette geliriz. Buradan "Kulüp" şarkısının mimarı, aranjörü olan Ozan Doğulu'yu da anmamız gerekiyor. İnşallah ileride bir konser olursa onunla birlikte geliriz" ifadelerini kullandı.