Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın önderliğinde toplamda 10 kulüp, imza kampanyası başlatarak seçimin Haziran ayında yapılamasını isterken, Trabzonspor ve Galatasaray’ın da içerisinde yer aldığı 9 kulüp ise imza vermedi. Pendikspor’un ise henüz karar aşamasında olduğu bu noktada net bir tavır belirlemediği kaydedildi.

Trabzonspor’un kupada gol güvencesi! Trabzonspor’un kupada gol güvencesi!

İmza veren 10 kulüpten 5’inin İstanbul takımı olduğu, imza vermeyen 9 takımdan ise sadece 2’sinin İstanbul takımı olması da dikkat çekti.

Başlatılan kampanya çerçevesinde ise hedef 130 imza toplayarak seçimin Haziran ayında yapılması…

Konu ile ilgili bugün Sabah Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan, gazetedeki köşe yazısında dikkat çeken bilgiler verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Kulüpler Birliği  Başkanlığı döneminde kulüplerin ortak noktada uzlaştığı konuların bir elin parmaklarını geçmediğini belirten Özbostan, “TFF Seçimleri erkene alınsın” diye kulüplerin noter huzurunda bir kampanya başlattığını ve hedefin 130 imza toplayarak seçimli kongreyi bir ay sonra yapmak olduğuna dikkat çekti.

NEDEN DAHA ÖNCE HAREKET EDİLMEDİ?

Özbostan, “TFF için niye daha önce düğmeye basmadınız?” sorusunu sorarak, “Gerekçeleri de şuydu: "Biz Mehmet Büyükekşi'yi istemiyoruz. Temmuz değil haziran başında seçimi yapsın ve gitsin.. Temmuz geç olur. Ligler başlarken yeni bir kaos olmasın." Bu görüşe saygı duymak lazım oncak şunu da sormak gerekiyor... TFF'yi şimdi değil haftalardır istemiyorsunuz, niye daha erken hareket edip düğmeye basmadınız? Neyi beklediniz 8 Nisan'a kadar… Süper Kupa finalini mi? Yerel seçimi mi? Başka bir gizli gündem mi vardı? Sonuçta TFF, 18 Temmuz'u açıkladı.. Artık seçim süreci başladı..” diye yazdı.

İMZA VERMEYEN KULÜPLER

İmza kampanyasına aralarında Trabzonspor ve Galatasaray’ın da bulunudğu 9 takımın destek vermediğini kaydeden Özbostan, “Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir, Konyaspor, Hatayspor, Çaykur Rize, Gaziantep, Kayseri ve Alanyaspor imza kampanyasına destek vermeyi tercih etmiyor. Bu dokuz kulüp "Zaten seçim kararı alındı" diyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş, TFF'ye karşı birlikte hareket ediyor.. Bunun yanı sıra Karagümrük, Kasımpaşa, İstanbulspor, Sivasspor, Adana Demir, Antalya, Ankaragücü ve Samsun da seçimlerin erkene alınmasından yana... Pendik'in tavrı belli değil..” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKEKŞİ ADAY OLMAYACAK

Özbostan, yazısını şu şekilde tamamladı:
“Şu ana kadar 130 imzaya ulaşılamadı.. Zaten bu imzaları toplamakla da iş bitmiyor.. Kongrede seçim kararı için de ayrı bir oylama olacak.. Tabi bir de alt ligler var. Onları hesaba katmıyorlar... Kulüpler Birliği'nin hedeflerine ulaşması için adı gibi birlik olması gerekiyor.. Whatsapp grubuna Mecnun Otyakmaz, "Mehmet Büyükekşi ile konuştum, aday olmuyor" diye mesaj atıyor.. Ve bu satırlar dışarıya sızıyor.. Varın siz düşünün birliği... Çok sayıda adayın adı geçmeye başladı. Yakında rakam 10'u bile bulur. İçlerinde değerli isimler var... Beklemek lazım, daha erken...”