Teknik direktör Abdullah Avcı'nın liderliğindeki bordo-mavililer, orta saha, kanat-forvet, stoper ve sağ bek gibi farklı mevkilerde transfer yapmayı planlıyor.

Avcı'nın izleme komitesiyle sürekli temas halinde olduğu ve takip edilen oyuncularla ilgili bilgi aldığı öğrenildi. Tecrübeli teknik adam, ara transferde takıma katmak istediği oyuncuların özellikle orta saha, kanat-forvet, stoper ve sağ bek gibi mevkilerde aranan özelliklere sahip olmasını istiyor.

Bu doğrultuda alternatifli bir liste hazırlandığı ve kısa zamanda yönetime sunulacak. Scout ekibi ise milli arada Avrupa'nın farklı noktalarında oyuncu izlemeye devam ediyor.

Diawara için yeni girişim

Trabzonspor Başkan Yardımcısı: “Trabzonspor’un yolu aydınlık” Trabzonspor Başkan Yardımcısı: “Trabzonspor’un yolu aydınlık”

Trabzonspor'un ara transferde gündemine gelen isimlerden biri de Amadou Diawara. Anderlecht'ten ayrılmak isteyen 26 yaşındaki Gineli ön libero, daha önce İtalya'da Napoli ve Roma gibi önemli kulüplerde forma giymişti.

Foot Mercato'nun haberine göre; Trabzonspor, Diawara için yaz döneminde de girişimde bulunmuştu. Bordo-mavililer, bu kez de Gineli futbolcu için yeni bir teklif sunmayı planlıyor.

Trabzonspor'un ara transferde kadrosunu güçlendirme çalışmalarının önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.