BOLU (AA) - Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  Bolu Bölge Temsilciliği ile Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce Ticaret ve Sanayi odaları arasında protokol imzalandı.

Bolu TSO Toplantı Salonu'nda gerçekleşen protokol imzalama töreninde konuşan TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanı Mehmet Hüsrev, uzmanlık, her noktaya konuşlanmayacak ve çok büyük yatırımlar isteyen hizmet ağları olduğunu söyledi.

Yapılan protokolle TSO üyelerinin hizmetlerden indirimli yararlanabileceklerini anlatan Hüsrev, "Dünyada küresel güç olmak için ürünlerin ve hizmetlerin güçlü uygunluk denetleme kuruluşları tarafından test, analiz ve belgelenmesi gerekiyor. TSE, sanayicilerimizin ve tüccarlarımızın ürünlerini ve ticari faaliyetlerini daha kolaylaştırmayı, etkin ve verimli bir mecraya taşıyabilmeyi adeta dert edindi. Bu bağlamda da hizmetlerimizi indirimli şekilde bölgenin temsilcilerine arz etmeyi hedef seçti. Üyelerinizin hizmetlerine ve ürünlerine katkı sağlamak amacıyla bu protokolü imzalıyoruz” diye konuştu.

TSO üyelerinin TSE’nin laboratuvarlarında verilen muayene, deney ve kalibrasyon hizmetlerinden indirimli yararlanmasına yönelik protokol katılımcılar tarafından imzalandı.