Murat Çavga, Cavit Başocak, İlhan Tahan, Süleyman Çalışkan, Yunus Erdoğan ve Hakkı Korkmaz 61saat.com'u ziyaret eden 24.Komite'ye aday TTSO üyeleri çok iddialı olduklarını belirterek TTSO seçimlerine farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedeflediklerini ifade ettiler. 

Aday komite adına konuşan Turizimci Murat Çavga 'sadece Kazanmak için değil, katkı sağlıamak için, sadece yarışmak için değil faydalı olabilmek için bu yola çıktık' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. 

Seçim sürecini gözlemlediğimizde 24. Komitede olan yolcu taşıma ve Seyahat Acenteleri komitesinde yarışın iki uçlu gittiğini gözlemledik. 
Bizler de bunun üzerine 6 ay önce harekete geçerek ekibimizi oluşturup sahaya indik. 

Bizim vermek istediğimiz mesaj aslında şu, 'Bu odanın binlerce üyesi var ve 31 komiteden oluşan TTSO’da sadece 400-500 kişinin bu yarışa dahil olabileceği gibi bir algı oluşmuş. Bunu kırmak istiyoruz. 

TTSO’a üye olan ve 2 yılını dolduran herkesin bukunduğu komitede aday olma özgürlüğü bulunmaktadır.
İki uçlu seçimde iki tanınmış isim tarafından olmayanın söz sahibi olmasına maalesef müsade edilmiyor. biz de bu seçimin ilk tarafısız adayı olarak diğer komitelere de örnek olmak adına sahaya indik. 

Odamıza üye olan, aidat ödeyen binlerce üyeden her birinin, bir oluşum dahilinde meclise girerek TTSO yönetimine talip olabileceğini, belli isimler ekseninde odanın hareket etmesinin doğru olmayacağı yönünde fikrimizi şimdi saha çalışmalarımızla gösteriyoruz. 

Çok güzel olumlu dönüşler alıyoruz.  Herkes 'Helal olsun sizlere, bu işin gerçekten kahrını çeken isimlersiniz, sahada olmanızdan gurur duyduk, bizler hep saf dışı kalıyoruz, ne fikrimizi dinleyen, ne etkinliklere çağıran var' diyerek bizlere destek olacaklarını söylüyorlar. 
Burada gördük ki TTSO'da yeni isimlere ihtiyaç var. 

WhatsApp Image 2022-09-27 at 18.35.15 (1)
 

Abdullah Avcı’dan Arif Boşluk açıklaması! Umarım bizimle devam eder… Abdullah Avcı’dan Arif Boşluk açıklaması! Umarım bizimle devam eder…

Eğer biz bu birliktelikte 24. Komite'de seçimi kazanırsak, yönetim kurulu başkanlığına aday olan isimlerin seçimi içinde kendi komitemizde tabiri caizse sadnık kuracağız, anket tarzı bir seçim yaparak ulaşabildiğimiz üyelerin kimi başkan görmek istediklerini soracağız. Sadece meclise giren üyelerimizin değil, 24. komitedeki tüm üyelerinin fikirlerine başvurup ona göre hangi başkan adayına destek vereceğimize karar vereceğiz. 
Seçim içinde bir seçim yapacağız ve bunun tüm komitelere örnek olmasını istiyoruz. Yani seçimi kazandığımızda seçilen 7 kişi 300-500 kişi adına karar vermeyecek. herkesin görüşü alınarak komitenin tüm üyelerine sorularak desteklenecek olan başkan adayı belirlenecek. 

İKİ TARAFA AYNI MESAFEDEYİZ 
Şu anda iki tarafa da aynı mesafedeyiz, mevcut başkanımız Sayın Suat Hacısalihoğlu'na  da rakibi Erkut Çelebiye'de.
 24. Komitedeki diğer adaylarada başarılar diliyoruz. 
Başta söylediğim gibi amacımız komitemize ve TTSO’ya kısaca şehrimize katkı sağlamaktır' ifadelirini kullandı. 

YETKİ BELGELERİNİ İKİ GÜN ÖNCEDEN DAĞITICAĞIZ 
Çavga seçimler esnasında yaşanan ve üyelerin rencide olduğu yetki belgesi konusuyla ilgili de yeni bir uygulamadan bahsederek, 'Bundan önceki seçimlerde komitelerinde aday olan isimler, üyelerin yetki belgelerini alıyor, ve bu belgeleri seçim günü seçim alanında bu üyelere dağıtıyorlardı. 
Bu durum ortaya nahoş bir görüntü çıkarıyordu. Sonuçta burası Trabzon herkes birbirini tanıyor, herkes oyunu gizli kullanmalı, kendi vicdanında hareket etmelidir. 
Fakat yetki belgeleri dağıtılırken işin rengi belli oluyor, oy verecek olanın yetki belgesini aldığı kişiye destek vereceği gibi bir pozisyon ortaya çıkıyordu. 
Biz böyle bir durum yaşanmaması adına aldığımız yetki belgelerini seçimden en az iki gün önce belge sahiplerine geri vereceğiz. böylece seçim alanına geldiklerinde yukarıda bahsettiğim gibi bir mahçubiyet yaşanmayacak. Bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ediyor, Trabzon basınına da seçim sürecindeki tarafsız yayıncılığından ötürü teşekkür ediyoruz' ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-09-27 at 18.35.28 (1)