61SAAT HABER SERVİSİ - Atatürk Anıtına Çelenk koyulması ile başlayan tören, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.
Programa, vakıfın Trabzon yönetiminin yanı sıra,  Türk Sağlık Sen Trabzon Şube Başkanı Mustafa Serdar, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi katıldı.
Program ardından TÜRKAV Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru’nun açıklaması ile devam etti. Kuru, “Sosyal ve Hukuki müessese haline gelen vakıf anlayışına, Cumhuriyetimiz de sahip çıkmıştır. Günümüzde de vakıflarımız tarihimizdeki önemli görevini daha da zenginleştirerek korumaktadır. Türkiye Kamu Çalışanları, Kalkınma ve Dayanışma Vakfı, demokratik kitle varlığının yanında, kamu çalışanlarının ve hizmet alanlarının bütününde amacını gerçekleştirmektedir.

HİÇ BİR OLUŞUMUN DEVLETİN BEKASINDAN…

Türkiye’yi zayıflatmak, bölgesinde zora sokmak gerekirse bölmek gibi çabaları ile var olanlara karşı TÜRKAV ile uyanık olmak, birlik olmak vaktidir. Vakit, tarihi medeniyet, müktesebatımıza uygun, idealleri gerçekleştirmek için Türklüğün yeni bir atılımla güç kazanması için birlik olma vaktidir.
Vakit, hiçbir oluşumun devletin bekasından önemli olmayacağı vaktidir.
Vakit, Türkiye Cumhuriyeti ve demokrasinin kurumsal yönü, yani kağıt üzerinde yazanlar değildir, uygulamada ortaya çıkan biçimini anlama vaktidir.
Bu noktada hemen ifade etmek isterizki, Türk Kamu yönetiminde en önemlisi liyakat, verim ve yada başarım düşüklüğüne karşı TÜRKAV ile beraber birlik olma vaktidir.
Çünkü, umut ile umutsuzluğun bir birleri ile yanaştığı durumlarda TÜRKAV umut ışığı olmuştur” dedi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BEKA2BEKA