Türkiye saç ekim (hair transplant Turkey) hizmeti nasıl alınır? Saçın dökülmesi durumunda yeni nesil FUE tekniği ile saç ekim işlemi sorunu tam anlamı ile çözmektedir. Saç ekiminde ön muayene işlemi, kökün yapısının incelenmesi ve nakil işlemi için uygunluğun tespit edilmesi açısından önemlidir. Saç derisi, saç kökü ve kan yapısı, FUE tekniğinin başarılı bir şekilde uygulanması açısından önemlidir. Saç ekimi günümüz şartlarında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.

FUE Saç Ekimi İlk Aşama

FUE tekniği sayesinde kaş, sakal ve saç ekimi başarılı bir şekilde gerçekleşir. Ekim yapılacak bölgenin incelenmesi ve saç kökünün analizinin ardından FUE saç ekim işlemi için kan tahlil işlemi gerçekleşir. Hekim onayı sonrasında saç ekimi işlemine geçilir. 

Türkiye saç ekimi (Turkey hair transplant) yaptıracak kişi öncelikle sarımsak veya soğan gibi koku yapan gıdaları tüketmemelidir. Ayrıca kan incelten ilaç veya gıda alınmamalıdır. Alkol ve benzeri sarhoş edici her hangi bir zararlı madde tüketilmemelidir. Hastanın uykusunu almış olması ve dinç bir şekilde gelmesi gerekir. Nakil işlemi 3-5 saat sürebilmektedir. Nakil işleminde diğer önemli bir konu ise hastanın düğmeli gömlek tarzı bir kıyafet ile gelmesidir. 

FUE Saç Ekim İşlemi

Ekim işleminde her zaman için ense kısmındaki bölgeden kök alım işlemi yapılır. Bu bölgedeki saç kökleri en sağlam saç kökleridir. Kök alımı özel ekim kalemi ile yapılır ve kökler özel bir yerde sıra ile dizilir. Ekim yapılan yere sırayla kökler ekilir. Enseden alınan saç türü nasılsa ekilen kısımda da aynı saç türü çıkar. 

Ekim işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin ardından hastanın on beş gün süre ile dinlenmesi gerekir. Bu süre zarfında hareket edilmemelidir ve tozlu ortamlarda bulunulmamalıdır. Ayrıca saç temizliği de birkaç gün sonrasında gerçekleşmelidir. Türkiye saç ekimi fiyatları (Turkey hair transplant cost) kuruluştan kuruluşa değişkenlik göstermektedir. Daha kapsamlı detaylar için isterseniz turkeyhaircenter.com ‘a giriş yapabilirsiniz. Kendileri bu alanda son derece tecrübeli saç ekim merkezidir. İletişime geçerek kapsamlı ayrıntılara ulaşmanız mümkün olacaktır.