Dünyada Türk Rivierası kadar son yıllarda böyle bir patlama yaşayan bir yelken alanı yok. Koyları, adaları ve antik kalıntıları ile çeşitli sahil şeridi, Türkiye'de yelken için bir cennettir. Göcek'teki üslerimiz, Ege Denizi'nde çok çeşitli yelken gezileri için ideal başlangıç limanlarıdır. Yelken tutkunları buradan Yunan adalarına yelken açabilir. Akdeniz iklimi nedeniyle özellikle Nisan ve Ekim ayları arasında bir yelken gezisi unutulmaz bir tatil olacaktır.

Türkiye'den yat kiralama ile Ege'yi keşfedin

Denizciler arasında Türkiye , marmaris yat kiralama için popüler bir destinasyondur . Sayısız koyları, adaları ve antik kalıntılarıyla Türkiye'nin çeşitli kıyı şeridi, denizciler için bir cennettir. İncil'deki Efes gibi tarihi yerlerin ve olayların sahnesiydi ve Roma ve Türk imparatorlukları döneminden kalma anıtlara sahip. Genel olarak, Türkiye'nin deniz halicidünyanın en güzellerinden biri olarak bilinir. Orada bölgeye bağlı olarak güzel kumsallar, ıssız koylar, çarpıcı kayalar veya yeşil manzaralar bulacaksınız. Yerlilerin misafirperverliği ve sıcaklığı da birçok denizci üzerinde kalıcı bir izlenim bırakıyor. Türkiye'den uzun bir yelken gezisi sırasında Likya kıyılarını ve aynı zamanda Yunan adalarını da gezebilirsiniz. Denizciler, Göcek'teki iki üssümüzden Fethiye Körfezi'ni ideal bir şekilde keşfedebilirler. Fethiye Körfezi'ndeki kıyı şeridi çeşitlidir ve yeşil büyümüş anakara kıyıları sunar. Ayrıca kumlu ve hafif eğimli plajları olan çocuklu aileler için birçok bağlama yeri bulunmaktadır. Tumb Koyu (Bedri Rahmi Koyu), Kapı Koyu (Göbün Koyu) ve Duvar Koyu (Manastır Koyu) Türkiye'de bir kiralama için seyahat programınıza dahil edilmelidir.

Deniz Işın Coşkuner’in 2. kitabı ‘Banyodaki Vahşet’ tüm kitapçılarda Deniz Işın Coşkuner’in 2. kitabı ‘Banyodaki Vahşet’ tüm kitapçılarda

Türkiye'de yat kiralama: en iyi yelken koşulları

Türkiye'de yelken nisandan ekime kadar mümkündür, en sıcak günler temmuz ve ağustos aylarıdır. Meltemi genellikle serinletici bir rahatlama ve yelkenleri dolduran esintiler getirir. Hoş yelken koşulları da ilkbahar veya sonbaharda geçerlidir. Akdeniz iklimi ve yaz aylarında saatlerce süren güneş ışığı nedeniyle, deniz suyu Ekim ayında hala yüzmeye uygundur.

Yelkenli yatta kalmaktan farklı olarak, karada Türk çarşıları veya ören yerleri ziyaret edilebilir.

Pitter Yatçılık'tan yat kiralama ile Türkiye'de yelken açmak

Göcek'ten Türkiye'de yelken için yüksek kaliteli yatlar ve katamaranlar sunuyoruz.

Türkiye'deki yelken geziniz için bugün rezervasyonunuzu tamamlayın