Bu sene ilki Adana’da yapılan fotoğraf etkinlikleri sırasıyla Şanlıurfa, Bursa ve Samsunda yapıldıktan sonra şimdi de Trabzon’da yapılacak. 

Konserlerden sergilere, tiyatrodan opera ve bale gösterilerine, söyleşilerden atölyelere, çocuk etkinliklerinden dijital sanatlara kadar yüzlerce etkinlik  arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu sene Türkiye Fotoğraf  Sanatı Federasyonu ile birlikte yaptığı Fotoğraf yarışmaları sergiler söyleşiler gibi birçok fotoğraf etkinliği de yer alacak.

SADECE PROFESYONEL SANATÇILAR MI KATILABİLECEK?

Fotoğraf makineleri ile katılım sağlandığı gibi akıllı cep telefonları, fotoğraf çekebilen mobil cihazlar ile isteyen herkes ücretsiz katılım sağlayabilecek.

Trabzon’dan 2 fotoğraf derneğinin ev sahipliği yapacağı etkinliklerde TFSF'nin bölge dernekleri de destek vermek amacı ile Trabzon'da olacak.

Samsun, Giresun, Ordu ve Düzce dernekleri de bu yarışmalarda jüri görevi üstlenerek Trabzon’un en güzel fotoğraflarını seçecekler.

Sosyal medya da hastaglar kullanılarak tüm fotoğraf severlerin katılacağı yarışmada toplam ödül 42 bin TL olacak.

Bölgemizde feci kaza! Trabzon plakalı araç... Bölgemizde feci kaza! Trabzon plakalı araç...

Detaylar ise Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun fotoğraf yarışmaları web sayfası ile sosyal medya hesaplarında yer alacak.

Tüm bilgiler için Trabzon Kültür Yolu etkinliğinin instagram sayfasını da takip edebilirsiniz.

Editör: Onur Emre Sarısoy