Depremin ardından enkaz altındaki vatandaşlar için seferberlik ilan eden sosyal medya kullanıcıları dört bir yandan paylaşım yapmaya devam ediyor. Üç gündür süren deprem çalışmalarında sosyal medyanın büyük bir rol oynadığı görülüyor. Bunun yanı sıra yayılan dezenformasyonların da önüne geçilmeye çalışılıyor. Vatandaşlar 8 Şubat Çarşamba saat 16:00 sularında Twitter'da erişim problemi yaşamaya başladı. Peki Twitter kapandı mı? Twitter çöktü mü? Neden Twitter'a giremiyorum? İşte detaylar.

MERAL AKŞENER'DEN TEPKİ

Twitter'ın yavaşlatılmasıyla ilgili Meral Akşener'den tepki geldi. Akşener açıklamasında "Depremzedelerin ihtiyaçlarının duyurulması için iletişim kurmak bu kadar hayati bir öneme sahipken; nasıl olur da bir kısıtlama getirirsiniz? Bu nasıl bir kötülüktür? Nasıl bir vicdansızlıktır? Siz kimden, neden korkuyorsunuz? Yazıklar olsun!" dedi.

Twitter'a Neden Giremiyorum? Twitter Çöktü mü?
Twitter'da erişim problemleri yaşanmaya başladı. Pek çok vatandaş Twitter'a erişim sağlayamadığını duyurmaya başladı. Twitter'dan konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Twitter'a Neden Giremiyorum?
İnternette yaşanan arıza ve kesintileri gösteren Downdetector'de yer alan bilgilere göre kullanıcı raporları, Twitter'da global bir sorun olduğunu gösteriyor. Uygulamaya girmek isteyen pek çok vatandaş erişim problemi çekiyor.

Twitter'a Erişim Kısıtlaması mı Geldi?
Ülkede OHAL ilan edilmesinin ardından bugün Twitter'da erişim sorunları yaşanmaya başlandı. Ülke genelinde yaşanan sorunu bazı vatandaşlar VPN ile çözdüğünü belirtti. Bunun üstüne 'Twitter'a bant kısıtlaması mı geldi?' sorusu araştırılmaya başlandı. Konu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.