61SAAT SPOR SERVİS

A Spor ekranlarında Trabzonspor’un Adana Demirspor’u 4-1 mağlup ettiği karşılaşmayı yorumlayan Ulaş Özdemir, hakem Abdulkadir Bitigen’in kararlarına dikkat çekti.

Abdulkadir Bitigen’in hakemlik yapmaması gerektiğini belirten Ulaş Özdemir açıklamalarında, ’’Siopis’e yapılan faul var ve Adana Demirspor lehine veriyor. Sonra diğer pozisyonu yan hakem yanlış yorumlayıp iki oyuncuya da sarı kart göstertiyor. Sonra VAR’a giderek Belhanda’ya kırmızı kart veriyor. Abdulkadir Bitigen’in bugüne kadar yönettiği kümülatif olarak tüm maçlara baksak yanılmıyorsam 2014 yılından bu yana Süper Lig hakemliği yapıyor. Hatırlıyorsanız sezon başında Abdulkadir Bitigen ile ilgili bir şey söyledim.

Ekran Resmi 2023-03-12 21.49.53

Trabzonspor’un kazandığı maçtan sonra söylemiştim. Kesinlikle hakemlik yapmamalı. Tekrar söylüyorum. Kesinlikle hakemlik yapmamalı. Lisansını iptal edecekler veya kendisi yırtacak. Asıl mesleğini bilmiyorum ama neyse gitsin ve orada zamanını geçirsin. Futbolu böyle kısırlaştırmaya, kaosa sürüklemeye hiç gerek yok.’’ ifadelerini kullandı.