Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu 27 Nisan’da hizmete açılan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün kendi sınıfında Türkiye’deki 4’üncü büyük köprü olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, “Köprümüzü şu anda 1,5 milyon araç kullanmış durumda” dedi. 

1,5 MİLYON ARAÇ KULLANDI

27 Nisan’da hizmete açılan köprünün birçok mühendislik prensibinin kullanılarak yapıldığını dile getiren Bakan Uraloğlu, “Bu köprümüzle Adana’nın trafiğini rahatlatmaya çalıştık. Şu ana kadar yaklaşık 1,5 milyon araç kullanmış durumda. Şehir hastanesi, üniversite ve stadyumun otoyola bağlanması noktasında önemli bir hizmet görüyor. Bu hizmetimizle Adana’nın iki yakasını tekrar birleştirmiş olduk” ifadelerini kullandı. 

“KÖPRÜ İLE İLGİLİ YEREL YÖNETİM KAYNAKLI SIKINTILAR OLDUĞUNU DUYDUK”

Köprü projesinin daha önce Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulduğunu sözlerine ekleyen Bakan Uraloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla projeyi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın bünyesine aldık ve hızlı bir şekilde bitirdik. Adanamıza önemli bir yapı sunduk. Biz istiyoruz ki bu köprü tüm toplumumuz tarafından en etkili ve verimli bir şekilde kullanılsın. Bu anlamda yerel yönetimden bazı sıkıntıların olduğuyla ilgili duyumlarımız var. Bunların aşılması gerektiğini düşünüyorum. Burada bizim yapmamız gereken bir şey varsa onu da yapmaya hazır olduğumuzu beyan etmek istiyorum. Bu milli servettir. Bunu hep beraber kullanmamız lazım. Bundan sonra da elimiz adananın üzerinde olacak” açıklamasını yaptı