Çanakkale'de meydana gelen orman yangını, gemi trafiğini etkiledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Çanakkale Boğazı'ndaki gemi trafiği, Akbaş mevkiinde çıkan orman yangını nedeniyle kuzey-güney yönünde geçici olarak askıya alındı.

Geçici Trafik Düzenlemesi

Yangının etkisiyle gemi trafiği geçici bir süre için sadece güney-kuzey yönünde devam edecek. Yangının kontrol altına alınmasıyla birlikte trafiğin normal seyrine dönmesi bekleniyor.

Okul öncesi öğretmenlerine okul dışı öğrenme ortamlarında matematik uygulamaları eğitimi Okul öncesi öğretmenlerine okul dışı öğrenme ortamlarında matematik uygulamaları eğitimi

Yangına Müdahale Çalışmaları Sürüyor

Eceabat ilçesi Kumköy mevkiinde başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, yükselen dumanları gören vatandaşların ihbarı üzerine Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri hızla bölgeye sevk edildi.

Karadan ve Havadan Yoğun Müdahale

Yangına karadan arazözlerle, havadan ise helikopter ve uçaklarla müdahale ediliyor. Ekiplerin yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ettiği bildirildi.

Kaynak: Haber 7