Onuachu'yu affedip, kampa çağırdılar! Onuachu'yu affedip, kampa çağırdılar!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında dün akşam oynanan Süper Kupa Finalinin yarıda kalması zarar yazmaya devam ediyor.

Fenerbahçe’nin Trabzon’da ki olaylı derbiyi bahane göstererek U19 takımı ile sahaya çıkması ve ilk dakikada yediği golün ardından takımın sahadan çekilmesi ile sonuçlanan Final gündem oldu.

Dünya basınında da geniş yer bulan karşılaşma ile ilgili Uluslararası Kuruluşlar da harekete geçti. Maçın yayın haklarını alan bazı uluslararası kuruluşlar, karşılaşma 2. Dakikadan itibaren tatil edildiği için ödedikleri paranın tamamını geri istediği belirtildi.

SPORTbible'nin haberine göre; Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçının yayın haklarını satın alan uluslararası kuruluşlar, ödedikleri tutarın tamamının geri iadesini talep etti.

SPORTbible'nin haberine şu ifadeler kullanıldı:

"Süper Kupa'nın finalinde Galatasaray'da Icardi'nin 52'nci saniyede attığı golün ardından Fenerbahçe oyuncuları sahadan ayrıldı. Trabzon'da yaşanan olayın ardından Fenerbahçe'de U19 takımı bu maçta forma giydi. Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'na mesaj göndermek için oyuncularını sahadan çekti. Süper Kupa finalinin yayın haklarını satın alan uluslararası kuruluşlar artık paranın tamamının geri ödenmesini talep etti. Galatasaray galibiyeti kutladıktan sonra oyuncular kendi arasında antrenman maçı yaptı."

Editör: Serkan Kılınç