Ünlü şarkıcı Catherine Janice, 31 yaşında kanserden dolayı hayatını kaybetti.

Türkiye'de Suriyelilere Maaş Verildiği İddiası Yalanlandı Türkiye'de Suriyelilere Maaş Verildiği İddiası Yalanlandı

Janice’nin ailesi şarkıcının sosyal medya hesabından kardeşinin yaptığı paylaşımda, “Bu sabah, çocukluğunu yaşadığı evden ve sevgi dolu ailesiyle çevrili Catherine huzur içinde cennetteki yaratıcının ışığına ve sevgisine yürüdü.

Son birkaç ay içinde Catherine ve ailemize gelen sevgi içni sonsuz minnettarız. Cat Janice, müziliğini hiç ummadığı yerlere gittiğini gördü ve müziğiyle oğluna bakmayı sürdürebileceğini bilmenin huzurunu içinde oldu Olmasaydınız, bu mümkün olmazdı. Teşekkür ederim” ifadeleri kullanıldı.

Kanser hastası Catherine Janice, ilk teşhisi 2021 yılında Pandemi döneminde koyuldu. 31 yaşındaki şarkıcı, bu anları anlatırken 2021’de boynunda şişlik hissettiğini daha sonra yayılan tedavilerle bu şişliğin boynundan alındığın ancak sonrasında 2023’de kanserin ciğerlerine sıçradığnın tespit edildiğini söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=lOfNzPM3Qsc

Ölmek üzereyken son şarkısı “"Dance You Outta My Head" adlı şarkısını 7 yaşındaki oğluna adayan şarkıcı bir anda dünya genelinde viral oldu.

Şarkıcı ünlü sosyal paylaşım sitesi Tiktok’da viral olurken, insanlar bir anda şarkı ile içerikler üretmeye başladı.

Yaşanan bu durumu, “Gerçekten burada olmayı beklemiyordum. Buna tanık olabilmenin gerçekten müzice olduğuna inanıyorum. Burada olduğum için çok mutluyum” diye açıklayan Cat, “Oğluma bir şeyler bırakabilmek için şarkının tüm haklarını oğluma verdim. Ben burada olmayabilirim ama oğlum olacak” demişti.

Editör: Serkan Kılınç