Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki’ye hapis şoku geldi. Genç popçu Aleyna Tilki, 2020’nin Ocak ayında İtalya Milano’ya gitmek için İstanbul Havalimanına geldi.

Şarkıcı iddialara göre bir yolcu ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma yaşadı. Tartışma sırasında bir özel güvenlik görevlisine de hakaret ettiği ileri sürüldü. Özel güvenlik görevlisi Neslihan Ö.’nün şikayeti sonrası Aleyna Tilki, polis merkezinde ifade verdikten sonra, uçuşunu da iptal ederek havalimanından ayrıldığı belirtildi.

Sabah Gazetesinden Seda Nur Günaydın’ın haberine göre, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığının şikayet üzerine başlattığı soruşturma kapsamında Aleyna Tilki hakkında “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

'SENİ MAHVEDECEĞİM'

Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Mahkemede Tilki'nin "Kimsin, polis misin?", "Seni bulup mahvedeceğim", "Salak mısın, senin yüzünden uçağı kaçırıyorum" şeklinde hakaret ve küfürler ettiği iddiası değerlendirildi.

Dosyadaki tüm deliller, tanık beyanları ve görüntü izleme tutanakları, sanığın üzerine atılı suçları işlediğinin sabit olmasından kaynaklı cezalandırılması talep edildi. Tilki, 5 ay hapis ve para cezasına çarptırıldı.

ALEYNA TILKI'NIN SİCİLİ ARTIK TEMIZ DEĞIL!

DURUŞMA sonunda mahkeme, sanık Aleyna Tilki'nin 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan 7 bin 80 TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına, 'Tehdit' suçundan ise 5 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi.