Trabzon’un en büyük ikinci ilçesi olan Akçaabat rutin hizmet anlayışının dışında özellikle spor-sanat ve kültürel etkinliklerle de diğer ilçelerin önüne geçmeyi başarıyor.

Tüm organizasyonlarına tam profesyonel anlamda hazırlanıyor ve kusursuzca üstesinden gelmeyi başarıyor.

Dün sabah Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve ekibi 10. Erol Günaydın Tiyatro günlerinin tanıtım toplantısı için basının huzuruna çıktı.

Toplantıya yerel ve yaygın basının ilgisi oldukça yoğundu.

30’a yakın basın mensubu toplantıda yerini aldı.

2-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9 günde 9 farklı oyunun sahneleneceği bu önemli etkinliğe Başkan Ekim tüm Trabzon halkını davet etti.

Sadece betona binaya yola asfalta değil insana yatırımın çok önemli olduğuna da dikkat çekin Ekim, kültür-sanat şehri Trabzon’un bu manada etkinliklere aç olduğunu elinden geldiğince bu anlamda etkinliklere ağırlık vereceğini söyledi.

Toplantının soru cevap kısmında da en uç sorulara samimiyet ve açıklıkla cevap veren Ekim’in yatırımlarla ilgili açıklamaları da basının taktirini topladı.

2,5 sene gibi kısa bir sürede ilçeye büyük kazanımlar sağlayan Ekim örnek bir yerel yöneticilik yapıyor.

Sanata ve kültürel etkinliklere olan ilgisi de hizmetlerini taçlandırıyor. Bu manada Akçaabat için Başkan Ekim büyük bir şans diyebiliriz.

10. Erol Günaydın Tiyatro Günleri 2 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde  Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Ebe Gümeci oyunuyla start alıp 9 Mart Akşamı Trabzon Büyükşehir Tiyatrosu’nun saat 19.00’da Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde sahneleyeceği Koleksiyoncu oyunu ile son bulacak.