Trabzon’da Ortahisar Belediyesi tarafından Zağnos ve Tabakhane Vadisini bir birine bağlayan tünel içinde yapılan Tünel Akvaryum, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.  İçerisinde çok sayıda balığın bulunduğu Tünel Akvaryum Projesinin açılışına Trabzon protokolü ile vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. 

AÇILIŞTA AVCI’YA YOĞUN İLGİ

Açılışta belki de en yoğun ilgiyi Şampiyon Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı’ya oldu. Avcı, alana geldiği andan itibaren vatandaşların ve protokol üyelerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bir çok kişi Avcı ile fotoğraf çekilmek için bir biriyle yarıştı.  Açılışa Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Devlet eski Bakanı Faruk Özak, Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Cahit Turhan, Trabzon eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Asım Aykan, Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Trabzonspor Yönetim kurulu üyeleri ve bir çok kurumun il müdürü ile vatandaşlar katıldı.  Açılışta konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Şehrimize artı değer katmak için hazırladığımız ve dünyada ilk kez tünelin içinde Tünel Akvaryum’un şehrimize kazandırmanın gururuyla saygılarımla sizleri selamlıyorum. 

BÜYÜK EMEK SARF ETTİK

Trabzon’umuz tarihi güzellikleri, tarihi ve sanatıyla öne çıkıyor. Geliişen trendi turizm olan şehrimiz. Bu düşünceden hareketle önceki dönem arkadaşlarımızla oturduk konuştuk. Şehrimize böyle cazip projenin artı değer katacağı noktasında çalışma yaptık. Çok zor süreçlerden geçtik. Prosedürleri aşmak için büyük emek sarf ettik.  Projemizi hamdolsun hayata geçiriyoruz.  Tatlı su, tuzlu su ve okyanus canlılarını burada hem hemşerilerimiz ve turistler gelip görecek. Burada diğer akvaryumlarda olmayıp, burada olan istisnai tür var. O da bordo mavi balıklar. Gerçekten bordo - mavi balıklar. 

BORDO - MAVİ BALIKLAR

Abdullah Avcı hocamızda aramızda. 8. Şampiyonluk onla taçlandı.  Afrika’nın, Malavi gölünden bunları getirttik. Ondan istisnai buradalar. Hepimizin güzel beğenisine sunacağız. İstanbul ve Antalya’da, Ankara’da da akvaryumlar var. Ankara’nın doğusunda sadece Trabzon’da yaptık. Oradaki fiyatlara nazaran çok uygun fiyatla açılışı gerçekleştireceğiz” dedi.