21 yaşında genç sanatçı Yağız Sırma, birçok platformda yer alarak başarılı çalışmalara imza atıyor. Geçtiğimiz aylarda” Zamansız” isimli albümünü Spotify ve Youtube gibi dijital müzik platformlarında yayınlayarak tekrar gündeme geldi. Yağız Sırma ilk olarak 2015 yılında Twitch. TV’de partnerli yayıncılık yaparak dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Yayıncılık yaptığı bu hesabın doğrulanmış bir hesap olması da buradaki çalışmalarının da ne kadar dikkate alarak yaptığının en net göstergesi olmuştur. Bundan sonraki çalışmaları Hip Hop alt yapısında şarkılar üretmek oldu. 2018 yılından bu zamana kadar şarkılar üreten Yağız Sırma, “Yagi” mahlasıyla Youtube da şarkılarını yayınlamaktadır. “Zamansız” adlı albümüyle beraber birçok insanın dikkatini çekmiş ve şarkılarıyla ilgi toplamıştır.

Bu ilgiyle beraber sosyal medya platformlarında etkileşimi de giderek artmıştır. İnstagram, Spotify, TikTok ve Youtube gibi platformlarda giderek artan kitlesiyle büyümeye devam etmektedir. Genç sanatçı Yağız Sırma, 2022 yılı itibariyle IF Performance, Private partiler gibi çeşitli müzik turnelerinde yer almış ve şarkıları Spotify ’da listelere girmiştir. Müzik turnelerinin yanı sıra Yagi, şu anda Spotify üzerinde yaklaşık 30.000  den fazla aylık dinlenme sayısına sahiptir. Bu aylık dinlenme sayısı da “Yagi” adlı sanatçı mahlası ile kendisinin kısa sürede büyük bir başarı elde etmiş olduğunun en büyük kanıtıdır.

Başarılarına başarı ekleyen sanatçımız aynı zamanda Avrupa müzik, MuzikPlay ile çeşitli çalışmalar yaparak kitlesini giderek arttırmaktadır. Müzik kariyerinde emin adımlarla ilerleyen sanatçımız Arem Özgüç, Furkan Karakılıçü gibi birçok isimle çalışmıştır. Müziğe kendini adayan ve her fırsatta kendini geliştirmeye çalışan Yağız Sırma, çalışmalarında özgünlüğünü ön planda tutarak ilerlemektedir. Tabi işin içerisinde özgünlük olunca ve kendinden bir şeyler katarak ilerleyince sevenleri tarafından her daim takdir edilip ilgi görmektedir. Sizler de Yağız Sırma’nın çok beğenilen “Zamansız” albümünden olan Yagi– Durma adlı parçasını dinlemek için linke tıklayabilirsiniz. https://youtu.be/B_fI5gkGpto  Spotify ’da ki listelere girmiş olan şarkılarına da göz gezdirmek isterseniz linkten ulaşabilir ve başarılı çalışmalarına göz atabilirsiniz. https://open.spotify.com/artist/1vAlS7MjEHOpMHBpIKhduL?si=J9amwJW-Rpaaa_567WSDNA