Sosyal medyada dolaşıma sokulan paylaşıma sokulan yazıda “Yavuz Ağıralioğlu'nun Türk-İslam çizgisinde yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu iddia edildi.” İfadelerine yer verildi.

Sınırlı sayıda dolaşıma sokulan bu iddia henüz hiçbir kesim tarafından doğrulanmadı.

Trabzonlu siyasetçi Yavuz Ağıralioğlu, bilindiği gibi siyasetin içinde aktif olarak yer alan deneyimli bir isimdir. İslami değerlere önem veren ve milliyetçi bir duruşa sahip olan Ağıralioğlu, daha önce de İYİ Parti’de önemli görevler üstlenmişti. Ancak son dönemde parti içindeki fikir ayrılıkları ve politik görüş farklılıkları nedeniyle İYİ Parti ile yollarını ayırdı.

Meclisi görünce şaşırdı…! Meclisi görünce şaşırdı…!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı yanında durmayan Ağıralioğlu ile ilgili bu iddianın temeli ise Hande Fırat’ın “Savaşa değil seçime gidiyoruz” başlıklı köşe yazısından geliyor.

Fırat’ın yazısına göre, Ağıralioğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimlerine ilişkin “Kemal Bey kazanırsa, bu kazancın siyaset kulvarını sıkıştıracağını düşünüyorum. O yüzden bir sonraki seçim, erkene alınmak zorunda kalacaktır.  
Tayyip Bey kazanırsa başka, Kemal Bey kazanırsa başka... Kemal Bey kazanırsa, bu kazancın siyaset kulvarını sıkıştıracağını düşünüyorum. O yüzden bir sonraki seçim erkene alınmak zorunda kalacaktır. Kemal Bey kazanırsa hemen parti kurmak zorunda kalabilirim” diye konuştu.