61SAAT SPOR SERVİSİ

Yeni Malatyaspor’un kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ın enkaz altında kalması ve kendisinden saatlerdir haber alınamaması sonrası takımın Trabzonlu futbolcusu Ogün Özçiçek 61saat’te açıklamalarda bulundu.

Bursa’da erkek cesedi bulundu Bursa’da erkek cesedi bulundu

Takım arkadaşından iyi bir haber almak için bekleyişte olan Ogün Özçiçek, ‘’Rizespor maçı sonrası takıma izin verilmişti ve ben ailemle birlikte Trabzon’da kalmıştım. Sabah saatlerinden itibaren süreci takip ediyoruz. Telefonun başında iyi bir haber bekliyoruz. 06.00 gibi eşini enkazdan çıkardılar ve sonrasında bekleyiş başladı. Eşini hastaneye kaldırdılar. Takım arkadaşım, kardeşim Ahmet Eyüp Türkaslan’dan ise halen haber alınamadı. Herkes onun için seferber oldu ama maalesef bir sonuç elde edilemedi. Enkaz bölgesinde arama çalışmaları devam ediyor fakat bir ses yok. Dua ediyoruz, bol bol dua ediyoruz. Sosyal medyada ölüm haberleri çıktı fakat şu an böyle bir şey söz konusu değil. Ben Trabzon’dayım fakat oradaki takım arkadaşlarım enkaz bölgesinden ayrılmadılar ve iyi bir haber için bekliyorlar.

d257dece-1af0-4535-b66e-abd6886ea692

Ben de orada olarak arama çalışmalarına katılmak istedim fakat trafik ve uçakların iptali buna engel oldu. Rizespor maçından sonra sarıldık ve vedalaştık. Çok karakterli, çok iyi bir insan. Allah’ım ona ve tüm yardım bekleyenlere yardım etsin. Keşke orada olsam ve takım arkadaşımı kurtarmak için ben de mücadele edebilsem. Orada enkaz altında olanlara yardımcı olabilsem. Şu an dua ediyoruz. 6 ay önce evlenmişti. Bu nedenle tesislerde kalmıyordu. İyi bir haber için bekliyoruz. Lütfen herkes dua etsin.’’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan Yeni Malatyaspor’da forma giyen Trabzonlu futbolcular Rahman Buğra Çağıran, Taha Gür ve Mert  Miraç Altıntaş’ın da Çaykur Rizespor ile oynanan müsabaka sonrası Trabzon’da kaldıkları için depremden etkilenmedileri öğrenildi.