Bartholomeos'un Trabzon'a gelişi olay oldu: 'Kirli ve gizli emellerinizi biliyoruz' Bartholomeos'un Trabzon'a gelişi olay oldu: 'Kirli ve gizli emellerinizi biliyoruz'

5 Ağustos 2022 tarihli Politik Güğüm köşemizde yer alan habere göre; 

YOMRA'DAN NASIL OY İSTEYECEKLER?

Şu sıralar tüm şehirde kışa hazırlık var. Özellikle kömür ile ısınma ihtiyacını gideren vatandaşların yıllık kömür aidatları 15-25 bin TL arasında büyük meblağları buluyor. 

Trabzon'un en hızlı gelişen ve adliye, dünya ticaret merkezi, eğitim araştırma hastanesi gibi önemli kurumları içinde barındıran Yomra ilçesine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'Verdik' denilen gaz hala bir türlü ilçeye tam anlamıyla verilebilmiş değil. Her sene bir sonraki seneye atılan Yomra ilçesi doğalgaz konusunda adeta cezalandırılıyor. 

8F10CE9BEB80D21E603CA9A53B51417A_894512355327605_2fm1p7kpplmxmypvmrws

Geçen seneyi zor geçiren vatandaşlara bu sene de gaz verilemeyeceği 10 bin abonesi hazır olan ilçeye sadece 1000 kişilik doğalgaz verileceği haberi ilçede şok etkisi yarattı. 

Hastaneye bile taşıma tüplerle gaz verilen Kaşüstü Mahallesi'nde site sakinlerinin isyanı büyük ve çok sayıda vatandaş diyor ki, "Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı asyla unutmaz... Biz de Ak Parti'nin Yomra'ya verdiği bu cezayı unutmayacağız. 3 senedir oyalanan Yomra halkı gereken cevabı sandıkta gerekenlere verecektir" ifadelerini kullanıyor. 

İlçe Belediye Başkanı, Ak parti ilçe başkanı ve muhalefet ise sus pus. Neden sessizler neden konuşmuyorlar bilinmiyor. Ama inşallah bir bildikleri vardır.