YSK deprem bölgelerine gidiyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri, deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere harekete geçiyor. Salı gününden itibaren, depremzedelerin yaşadığı bölgelerde gerçekleştirilecek olan incelemeler, afet bölgesindeki il ve ilçe seçim kurulu binalarında da yapılarak seçim öncesi tespit edilebilecek eksiklikler belirlenecek.

YSK üyeleri, depremin etkisini en yoğun hisseden bölgelerde yapacakları incelemelerde, afetzedelerin ihtiyaçlarını ve mağduriyetlerini gözlemleyerek, bu doğrultuda seçim sürecinde alınması gereken tedbirleri değerlendirecekler. Bunun yanı sıra, il ve ilçe seçim kurulu binalarında yapılacak olan incelemelerle, seçim öncesi son eksikliklerin tespiti yapılacak ve gerekli önlemler alınarak seçimlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanacak.

YSK üyelerinin deprem bölgesinde yapacakları incelemeler, afetzedelerin yaşadığı zor koşulları ve mağduriyetleri birinci elden gözlemlemelerine olanak sağlayacak. Bu doğrultuda, seçimlerin güvenliği ve adaleti açısından önem taşıyan il ve ilçe seçim kurulu binalarında yapılacak incelemelerle, seçim öncesinde tespit edilebilecek eksikliklerin giderilmesi ve seçimlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Editör: Furkan Yılmaz