Gigot transferinde Trabzonspor'un izleyeceği yol haritası! Gigot transferinde Trabzonspor'un izleyeceği yol haritası!

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor’un eski yıldızı Yusuf Yazıcı için her ne kadar Türkiye’de Galatasaray iddiaları çıksa da oyuncu üstü kapalı da olsa bu iddiaları yalanladı.

Yusuf, kendisine ilgi gösteren takımların ülkelerini sayarken bunlar arasında Türkiye’nin yer almaması bu durumun bir nevi ispatı gibi.

Yusuf, geleceği ile ilgili henüz teklif almadığını ifade ederken, “"Henüz teklif almadım ama birkaç kulüpten ilgi gördüm. İtalya, İspanya ve Almanya. Bazen değişiklikler yeni enerjiler getirir” dedi.

Fransa’da formasını giydiği Lille’nin hayatında önemli bir yeri olduğunu belirten oyuncu, bu sezon sonu Fransız ekibiyle sözleşmesi de bitiyor.

Yusuf, “ Lille'in hayatımda çok özel bir yeri var; geriye dönüp baktığımda elde ettiğim tüm başarıları hatırlıyorum... Çok güzeldi. Ancak profesyonel hayatın ne getireceğini asla tahmin edemezsiniz. Dürüst olmak gerekirse, şu anda "planım bu" desem, yalan söylemiş olurum. Ama ayrılırsam da Lille'in kalbimde her zaman çok özel bir yeri olacak. LaLiga, dünyanın en iyi beş liginden biri, her futbolcu orada oynamak ister. Köklü ve başarılı takımlarla birlikte anılmak gurur verici. Eğer kariyerime katkıda bulunabileceğim ve bir şeyler katabileceğim, uygun bir planı ve projesi olan bir kulüpten teklif gelirse neden olmasın?” Dedi. 

Editör: Serkan Kılınç