Turuncu Mahkum Kıyafetiyle Gelen Eylem Tok: Duruşma Görüntüleri

Oğuz Murat Aci'nin ölümüne sebep olan kazadan sonra ABD'ye kaçan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston'da ilk kez hakim karşısına çıktı. Eylem Tok, duruşmaya turuncu tutuklu kıyafetiyle getirildi ve saçlarının sarıya boyandığı görüldü. Tok'un avukatı Brendan Kelly, davanın düşmesi ve Tok'un tutuksuz yargılanmasını talep etti. Ancak mahkeme, Tok'un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Davanın bir sonraki duruşması 27 Haziran'da Türkiye saatiyle 16.00'da yapılacak.

Timur Cihantimur'un Tutukluluğu Devam Ediyor

Timur Cihantimur'un duruşması, ABD'nin Boston kentindeki John Joseph Moakley Adliyesi'nde Türkiye saatiyle 22.30'da başladı. Mahkeme, Cihantimur'un tutukluluk halinin devamına karar verdi. 16 yaşındaki Cihantimur, kaldığı çocuk hapishanesinden şikayet ederek serbest bırakılmasını talep etti. Avukatları, cezaevi koşullarının kötü olduğunu belirterek Cihantimur'un serbest bırakılmasını istedi. Cihantimur'un kaldığı rehabilitasyon cezaevinde sabahları yerlerin ve tuvaletlerin temizliğini yapmak zorunda olduğu belirtildi.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş gelişme! Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş gelişme!

Olayın Geçmişi

1 Mart'ta İstanbul Kemerburgaz'da Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan kazanın ardından 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok, ABD'ye kaçtı. ABD'de yakalanmalarından 106 gün sonra yargılanmaya başlayan ikilinin duruşmaları sürüyor. 18 Haziran'da görülen ilk duruşmada tutukluluk hallerinin devamına karar verilmişti.

Timur Cihantimur'un Cezaevi Koşulları

Timur Cihantimur, kaldığı cezaevi koşullarından şikayetçi. Avukatları, Cihantimur'un normal bir cezaevi olmayan çocukların kaldığı rehabilitasyon cezaevinde zor koşullarda yaşadığını belirterek serbest bırakılmasını talep ettiler. Cihantimur'un cezaevindeki fotoğrafında gri bir tulum giydiği görüldü.

Editör: Tayfun Çöpcü