61SAAT SPOR SERVİSİ

15 Ocak 2022 tarihli Politik Güğüm'de şu ifadelere yer verildi;

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, şu sıralar İngilizlerin ünlü takımı Liverpool’un başarı öyküsünü anlatan kitabı okuyor..

Muhalif bir şehrin, dünyanın en başarılı takımlarından birini barındırmasının öyküsü olan Liverpool’un kitabında, takımın 10 maçlık başarı öyküsü kaleme alınmış..

Kitapta 2005 yılında İstanbul’daki şampiyonlar ligi finali da yer alıyor..

Avcı’nın o dönem Liverpool’un başarılarındaki perde arkası olayın anlatıldığı kitap, İngiltere’de en çok okunan kitaplar arasında yer alıyor..

Abdullah Avcı’nın bu kitabı okuyarak, Trabzonspor ile ilişki kurması da ilginç…

Çünkü Trabzonspor da Liverpool gibi devrimlerin takımı..

O KİTAP NEYİ ANLATIYOR?

Muhalif bir şehrin, dünyaya en büyük armağanlarından olan Liverpool FC’nin 125 yıllık tarihinde pek çok başarının yanında büyük hezimetler de var. Futbol konusunda dünyanın önde gelen yazarlarından olan Jonathan Wilson da Scott Murray’le birlikte Liverpool FC: 10 Maçta Efsanenin Anatomisi’nde ‘’İstanbul Mucizesi’’ olarak bilinen 2005 Şampiyonlar Ligi finali de dahil olmak üzere efsanenin on maçının hem hikayesini hem de tarihini incelikle anlatırken Bill Shankly, Bob Paisley, Kenny Dalglish ve Rafa Benitez gibi efsane oyuncu ve menajerlerinin de sayfaları kendilerine yer buluyor.

10 Maçta Efsanenin Anatomisi ne zaferlerin ne de mağlubiyetlerin tek bir ana ait olduğunu; tarih yaratmak için milyonlarca şeyin gerektiğini gösteren en coşkulu eserlerden.

Politik Güğüm 15 Ocak 2022