KUZEYANADOLU.NET - AK Parti’nin Trabzon'da 6 ilçe başkanı, belediye başkan aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.

Peki bu rakam 6’te duracak mı?

Sanmıyoruz.

https://www.kuzeyanadolu.net/ak-parti-trabzonda-6-ilce-baskani-istifa-etti/

Gözler Ortahisar ilçe başkanı Selahattin Çebi’de..

Kulis bilgilerine göre, Çebi de her an istifa edebilir.

Bu arada aldığımız sağlam bir kulis bilgisine göre il Başkan Sezgi Mumcu, il yönetiminden kimsenin aday olmak için istifa etmemesini istedi. Zira, son genel seçimlerde Sezgin en güçlü yol arkadaşlarını milletvekili adaylığı için kaybetmişti.. Sezgin, yerel seçimlere yönetimi ile güçlü girmek istiyor.

Çebi'den Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sözlerine yanıt! Çebi'den Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sözlerine yanıt!

Bir derin kulis bilgisi de şu..

Trabzon AK Parti’de ilçe başkanları ile yapılan yerel seçim konulu görüşmelerde bazı belediye başkanları ile yola devam edilmeyeceği kesin bir şekilde ifade edilmiş.

Başkanların değişeceği ilçelerle ilgili seçimi kesin kazanabilir denilen isim bulunana kadar araştırma yapılması acele edilmemesi istendi.

Toplantıya Ak Parti Karadeniz Bölgesi Trabzon Koordinatörü, Muğla Milletvekili Kadem Mete, İl Başkanı Sezgin Mumcu ve yardımcıları katıldı. Başkan Mumcu toplandı ile ilgili yaptığı paylaşımda ‘Yeni Türkiye Vizyonu ve Mahalli İdareler Seçimlerini istişare ettik. Toplantımız hayırlara vesile olsun inşallah’ dedi.

Editör: Serkan Kılınç