Bugün Beşirli Spor Kompleksinde yapılan Temayül Yoklamasına katılan Ergin Aydın, dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

Ergin Aydın,  

"Ben burada 2015’de milletvekili adayı olduktan sonra 2016’da devletin yine TOK gibi bir işletmesi olan 1950’lik yıllarda kurulan Emek İnşaat A.Ş.’den Pandemi öncesi, 2019’in sonlarına doğru emekli olduk. Daha sonra kendi işimize döndük.

Ankara gerçekten diğer şehirler gibi, burada ne konuşuluyorsa Ankara’ya da aynı gidiyor.

Gerçekten sayın Cumhurbaşkanımıza sevgi, sempati, destek tüm ülkede olduğu gibi Ankara’da da esiyor. 81 ilde aynı rüzgar devam ediyor.

Bildiğiniz gibi Trabzon’da AK Parti 6 sıralaması olduğu dönemde 4’ten yukarı alamıyordu. 2015 Kasım seçimlerinde biz de aday olduk ve Trabzon’u 5 – 1 yaptık. 6.’yı da 7 bin oy ile kaybettik.

2018 seçimlerinde 4 vekil aldık. Ama bu seçim 2018’deki seçimler gibi değil. 2018’de ittifakları oluşturan partiler, ittifiakın aldığı oya göre milletvekili sayısını alıyordu. O zaman İYİ Parti 59 bin, MHP 69 bin oy almıştı. Ama İYİ Parti, Saadet ve CHP’nin oylarıyla birlikte 1 millletvekili çıkardı daha fazla oy alan MHP çıkaramadı..

AK Parti’nin 4’ü garanti olması için dağılımı çok iyi yapması lazım. Bakan gelirse merkez, doğu, batı yönlen dirmeleri çok güzel olacak. Bunları sağlayabilirsek, tabanın destek verdiği adaylarla birlikte sahaya çıkarsak neden olmasın diyoruz…