Ganita’ya da alternatif olacak bir destinasyon alanı olan Avrasya Pazarının, yanında bulunan Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve muhteşem görünümlü Trabzon Şehir Camii ve Külliyesi’nin açılması ve çevre düzenlemesi ile görülmeye değer bir dinlenme, alışveriş ve gezinti alanı olacağı konuşuluyor.

Dev operasyon Trabzon'da da yapıldı! Bakan Yerlikaya açıkladı Dev operasyon Trabzon'da da yapıldı! Bakan Yerlikaya açıkladı

Yıldız ve Çankaya Avrasya Pazarında keşan üreticisi Yurdagül Beşinci, antikacı Selahattin Bayçelebi, Nevzat Akbulut ve plakçı İbrahim Altıntaş ile görüş alışverişinde bulundular. 

Pazarın canlanması için yerli-yabancı turların teşvik edilmesine, özellikle Arap turistlerin kesinlikle elden kaçırılmamasına vurgu yapan Pazar esnafı, kanalizasyon arıtma tesisinin çarşının altından geçtiği için yazın çok koku yaptığını ve yetkililerin bir an önce bu sorunu çözüme kavuşturmalarını istediler. 

Avrasya Basın Yayın Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ali Çankaya yetkililerin pazar esnafının sesine kulak vermesi gerektiğini ifade ederek, “Belirlenen eksikliklerde bir an önce giderilirse burası muazzam bir alan olmuş olacak. Şimdiden hayırlı olsun diyor, esnafımıza bol kazançlar diliyorum” dedi.