TBMM 1 Ekim'de açılıyor... 2 teklif yasalaştırılacak! TBMM 1 Ekim'de açılıyor... 2 teklif yasalaştırılacak!

Ukrayna - Rusya Savaşı sonrası enerji krizi yaşayan ve sert bir kış geçirmesi beklenen Avrupalıların kışın uzun süreli tatil için Türkiye’ye tercih edeceği belirtiliyor.
Son dönemde yoğun bir turizm hareketliliği yaşayan ve bunu yıla yaymak isteyen Trabzon için Avrupalı turistler fırsat olarak görülüyor. Akdeniz’in sıcak iklimine karşın yapılacak tanıtım çalışmalarıyla Karadeniz’in öne çıkarılması isteniyor.

TÜRSAB Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Kantarcı, “Avrupa’dan gelen turist sıcaklığı tercih ettiği için başta Antalya olmak üzere Akdeniz ve Ege illerinin avantajı var. Fakat biz de talebe göre hazırlığımızı yapabiliriz” derken Trazon Oteller Birliği Başkanı Mustafa Dündar da “Henüz talep gelmedi, ama konaklama ve alt yapı olarak hazırız. Bu konuda öncelikle direkt uçuşların olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kış mevsiminin çok da ağır geçmediği Trabzon’da turizm acenteleri 30 Ekim’den sonra Avrupa’dan talep almak için harekete geçti. Önemli turizm destinasyonlarına sahip Trabzon’da, turizm işletme belgeli 9 bin 500 yatak kapasitesine sahip bulunuyor.