61SAAT HABER SERVİSİ - Zorlu Grand Otel’de yapılan sohbet toplantısında Bakan Karaismailoğlu, Trabzonspor'un bu durumuna yanlış politikaların neden olduğunu vurguladı.

Bakan Karaismailoğlu, kulübün bu yanlış politikaları düzeltmesi gerektiğini ve gelirlerin artırılması doğrultusunda destekleyecekleri konular olduğunda her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Kulübü olumsuz etkileyen etkenlerin var olduğunu dile getiren Bakan Karaismailoğlu, takımda oynamayan ve yüksek maaş alan futbolcuların durumuna da dikkat çekti.  Trabzonspor yönetiminin altyapıya güçlü bir yatırım yapmasını ve desteklemesini umduğunu belirtti.

Ayrıca, Trabzon'un bir futbol şehri olduğunu ve bu enerjiyi kullanarak destek verilmesi gerektiğini söyledi.

TRABZON VE TRABZONSPOR AYRILMAZ PARÇA

Trabzon ile Trabzonspor’un bir birinden ayrılmaz bir parça olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “Bu yanlış politikaları düzeltecek olan kulüptür. Bizim de gelirleri artırılması doğrultusunda yapabileceğimiz veya destekleyeceğimiz konu varsa her zaman arkasında oluruz. Ancak bu yanlış politikalardan mutlaka vazgeçilmesi lazım" diye konuştu. 

Burak Yılmaz, Şenol Güneş'in yardımcısı mı olacak? Burak Yılmaz, Şenol Güneş'in yardımcısı mı olacak?

Kulübü olumsuz duruma düşüren nedenlerin ortada olduğunu ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Yani şu anda takımda oynamayıp, yatarak dünyanın parasını alan onlarca topçu var. Yazık günah değil mi? 
Bizim gençlerimiz, ötede beride, biz elin oynamayan topçusuna para akıtıyoruz. 

İnşallah yeni yönetim, bunlardan ders almıştır ve bundan sonra hem altyapıya güçlü bir yatırım yapar destek verir. Bizde onun arkasında oluruz. 

Burası futbol şehri. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 61 numaralı formalı topçu vardır mutlaka. Asıl buradaki enerjiyi kullanmak lazım. Ona göre destek vermek lazım. 

KENDİ ÇOCUĞUNUZA 3 KURUŞU ÇOK GÖRÜRKEN… 
Ama gidiyorsunuz, kendi çocuğumuza 3 kuruşu çok görürken, milyon milyon Doları, Euro’ları biz elin adamına yattığı yerden para veriyoruz. 
Bundan da anlayan kulüpteki profesyoneller. 
Biz şehrimizin gelişmesi, sporun gelişmesi için her türlü desteği veririz. Ondan kimsenin endişesi olmasın. 
Ancak bu yanlış politikalara dur denilmesi lazım” dedi.