Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, bugün Trabzon basını ile bir araya geldi.

Zorlu Grand Otel’de yapılan toplantıda Bakan Karaismailoğlu’na Trabzonspor’un mali durumu ve gelir getirici projelere destek verilip verilmeyeceği soruldu.

Soruda, Bordo – Mavililerin ekonomik olarak şu anda zor durumda olduğu hatırlatılırken, Trabzonspor’un gelir getirici projelere ihtiyacı olduğu vurgulandı.

Bu projelere kendilerinin destek verip verilmeyeceği sorulduğunda ise Bakan Karaismailoğlu, Trabzonspor’un bu durumuna uygulanan yanlış politikaların neden olduğuna dikkat çekti.

GELİRLERİN ARTTIRILMASI NOKTASINDA, DESTEKLENECEK KONULARIN HER ZAMAN ARKASINDA OLURUZ

Trabzon ile Trabzonspor’un bir birinden ayrılmaz bir parça olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “Bu yanlış politikaları düzeltecek olan kulüptür. Bizim de gelirleri artırılması doğrultusunda yapabileceğimiz veya destekleyeceğimiz konu varsa her zaman arkasında oluruz. Ancak bu yanlış politikalardan mutlaka vazgeçilmesi lazım” dedi.

OYNAMAYAN TOPÇUYA PARA AKITIYORUZ Kulübü olumsuz duruma düşüren nedenlerin ortada olduğunu ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Yani şu anda takımda oynamayıp, yatarak dünyanın parasını alan onlarca topçu var. Yazık günah değil mi?

Bizim gençlerimiz, ötede beride, biz elin oynamayan topçusuna para akıtıyoruz.

Trabzon'da Saral'ın yol haritası! Trabzon'da Saral'ın yol haritası!
ALTYAPIYA GÜÇLÜ BİR YATIRIM İnşallah yeni yönetim, bunlardan ders almıştır ve bundan sonra hem altyapıya güçlü bir yatırım yapar destek verir. Bizde onun arkasında oluruz. TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE 61 NUMARALI TOPÇU VAR Burası futbol şehri. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 61 numaralı formalı topçu vardır mutlaka. Asıl buradaki enerjiyi kullanmak lazım. Ona göre destek vermek lazım. KENDİ ÇOCUĞUNUZA 3 KURUŞU ÇOK GÖRÜRKEN… Ama gidiyorsunuz, kendi çocuğumuza 3 kuruşu çok görürken, milyon milyon Doları, Euro’ları biz elin adamına yattığı yerden para veriyoruz.

Bundan da anlayan kulüpteki profesyoneller.

Biz şehrimizin gelişmesi, sporun gelişmesi için her türlü desteği veririz. Ondan kimsenin endişesi olmasın.

Ancak bu yanlış politikalara dur denilmesi lazım” dedi.