Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ankara’da önemli istişarelerde bulundu. Trabzon ile Ankara arasına hizmet köprüsü kurduklarını belirten Başkan Genç, “Yatırımların takibini titizlikle yapıyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bir yandan Trabzon’da çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan ise Ankara’da yatırımların durumunu takip ediyor. Başkan Genç, bu kapsamda Trabzon heyetiyle birlikte Ankara’da geniş çaplı ziyaretler gerçekleştirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’i, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ile ziyaret eden Başkan Genç, önemli istişarelerde bulundu.

YOĞUN TEMASLARDA BULUNDU

Okan Buruk'tan sözleşme açıklaması Okan Buruk'tan sözleşme açıklaması

Ardından TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç ile Meclis’te görüşen Başkan Genç’e, AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan ile AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş eşlik etti. Görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık yaptığı 164. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Başkan Genç, burada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile de bir araya geldi.

ANKARA’NIN TRABZON’A DESTEĞİ TAMDIR

Başkent temaslarını değerlendiren Başkan Genç, “Ankara'da gerçekleştirdiğimiz önemli ziyaretlerde, şehrimiz ile Ankara arasında köprüler kurmaya devam ettik. Hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak yatırımların takibini titizlikle yapıyoruz ve süreci hızlandırmak için girişimlerde bulunuyoruz. Trabzon için daha güzel yarınlar inşa etmek adına, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Ankara’nın Trabzon’a desteği tamdır” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağrı Aktaş