Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında açıklama yaparak, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde 29 Mayıs sabahı ülkemizde Türkiye Yüzyılı başlayacaktır" dedi.

Başkan Sarıalioğlu, "Kıymetli Oflu Hemşehrilerim, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde milletimizin iradesinin tecellisini yaşadık. Milletimizin, yurt içinden ve yurt dışından rekor bir katılım ile gerçekleşen seçimlerde hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri oylarla hem de Cumhur İttifakını meclise güçlü bir şekilde taşımasıyla istikrar ve istikbalden, Türkiye Yüzyılı hedeflerinden yana iradesini ortaya koymasının mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

28 Mayıs'ta 2. Turu yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında açıklama yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Aziz Hemşehrilerim, Kıymetli vatandaşlarımız, AK Parti’mizin, geride kalan 21 yıllık süre zarfında Türkiye’yi nereden nereye getirdiği sizlerin de malumudur. Of; sahip olduğu tüm potansiyelleri AK Parti iktidarıyla değerlendirme fırsatına kavuşmuş, şehrin yarınlarını düşünerek hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerimiz sayesinde bu kadim kent, bir çekim alanına dönüşmüştür. Of; bugün, ekonomiden spora, eğitimden sanata, altyapıdan ulaşım ve kentsel dönüşüme varıncaya kadar hemen hemen her alanda ön plana çıkmış ve şehrimizin sürekli büyüyüp gelişmesinde Devlet Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in özel ilgisi, desteği, Hükümetimiz ve Belediyemizin de büyük gayreti bulunmaktadır.

Evet önümüzde yepyeni bir dönem var. Türkiye'mizin, Trabzon'un, Of'un bu dönemi nasıl geçireceğine yine siz karar vereceksiniz. O halde Of'umuzun yarınlarını, Türkiye'mizin geleceğini 28 Mayıs'ta yapacağınız tercihle hep birlikte şekillendirelim! Bir tarafta ülkesi ve milletine kendisini adamış Dünya Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımız, diğer tarafta da hiçbir tecrübesi olmayan ve aziz milletimizin hasletlerinden uzak çelişkilerle dolu bir masa bulunmaktadır. Laf söylemesi kolaydır, iş yapmak, icraat ortaya koymak zordur. İcraat tecrübe ister, bilgi ve birikim ister. Söz uçar eser kalır. AK Parti bir eser partisidir, bir değişim partisidir.

Genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle aziz ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın kaderini ve vatanımızın bekasını ilgilendiren 28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti’mize ve Cumhur İttifakımıza sizden büyük destek istiyorum. Vereceğiniz her bir oy, birliğimize, beraberliğimize ve toprak bütünlüğümüze kast edenleri hem içeride, hem dışarıda kahr-u perişan edecektir inşallah… AK Parti'miz ülkemizde tüm kesimleri, toplumları kuşatıcı bir anlayışla temsil ederek Türkiye’mizin nihai hedeflerini tek tek yerine getirmektedir. Bu kapsamda; bizler de doğusuyla-batısıyla, güneyiyle-kuzeyiyle aynı entegrasyonda bu aziz şehri büyütmeye devam edeceğiz. İşte bu gelişim, bu hedef; istikrar ve güvenle mümkün olacaktır. Bu nedenle 28 Mayıs sıradan bir tarih değildir, 28 Mayıs Türkiye'nin bekasıdır. Güzel ülkemizin şahlanış tarihidir. Yaparsa yine AK Parti yapar. Yaparsa yine biz yaparız. Sorunlarınızı çözme noktasında dün olduğu gibi bugün de daima emrinizdeyiz. Of'umuzun sorunlarını çözerse yine biz çözeriz.

Türkiye Yüzyılı’mızı Dünya Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in önderliğinde gelin hep birlikte inşa edelim" şeklinde konuştu.

Editör: Hasan Tüncel