Trabzonspor Savic'i beklemeye aldı Trabzonspor Savic'i beklemeye aldı

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor’un yıldız sağ beki Thomas Meunier, Lüksemburg maçında yaşadığı sakatlık sonrasında Belçika Milli Takımı teknik direktörü Domenico Tedesco dikkat çeken bir karara imza attı. 

Maçın ardından 32 yaşındaki oyuncunun, Belçika’nın Euro 2024 kadrosundan çıkarılarak Almanya’ya götürülmeyeceği yönünde haberler yapılmıştı. Ancak Belçika basınından gelen son bilgilere göre, teknik direktör Domenico Tedesco’nun böyle bir değişiklik talebinde bulunmadığı bildirildi.

Ekran Resmi 2024 06 11 20.59.03

Tedesco’nun Kararı Bekleniyor

Domenico Tedesco, mevcut kadro ile Almanya’ya gitmeyi planlıyor. Meunier’in sakatlığının durumuna göre, Tedesco’nun finallerde 24 oyuncu ile mücadele edebileceği belirtiliyor. Teknik direktörün, yedek oyuncu çağırmama kararının ardında ise yaklaşık 14 gündür tatilde olan diğer oyuncuların, kadrodaki oyuncuların performansına ulaşmakta zorlanabileceği nedeniyle olduğu ifade edildi. 

MENUİER, 15 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Öte yandan Belçika Futbol Federasyonu, Euro 2024’de kadroda yer alacak oyuncuların forma numaralarını da açıkladı. Buna göre Trabzonsporlu Thomas Menuier, iyileşmesi durumunda 15 numaralı formayı giyeyecek. 

Editör: Serkan Kılınç