Mersin'de Türkiye'yi yasa boğan haber! Feci kazada ölü ve yaralı sayısı artıyor Mersin'de Türkiye'yi yasa boğan haber! Feci kazada ölü ve yaralı sayısı artıyor

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık geçen hafta 61saat’in Dobra Dobra adlı siyasi programının canlı yayın konuğu oldu. Program yapımcısı Ahmet Çağlar Yıldırım’ın Bıyık’ın siyasi geleceği ile ilgili yorumu şöyle oldu;

“Başkan Bıyık program da sorulan her soruya içtenlikle cevap verirken, özellikle her hangi bir partiye mensup olmayan bir belediye başkanı olmanın rahatlığını üzerinde taşıyordu. Artık her siyasi partinin (AK Parti ve CHP’nin) kapısını rahatlıkla çalabileceğini de vurguladı.

Program da Başkan Bıyık, kendisi hakkında en çok merak edilen hangi partiye katılacak sorusuna da net yanıt verdi. Başkan Bıyık, Yomra’nın belli başlı çözümlenmesi gereken sorunları olduğunu bu sorunları 5 yıllık görev süresi boyunca çözen partiye katılacağını ifade etti. 

Bizim partiye gel önce, sorunları sonra çözelim gibi bir teklife ise şiddetle karşı.”

Dobra Dobra’nın diğer yapımcısı Selahattin Özcan’ın ise Bıyıkla ilgili izlenimi de şöyle;

Bıyık’ın İYİ Parti’den istifa etmesinin ardından doğal olarak hangi partiye geçeceği büyük merak konusuydu.

Bıyık, Yomra için vaat ettiği projelerin hayata geçmesi noktasında hangi siyasi parti destek olursa o partiye geçebileceğini dile getirdi.

Yani diyor ki Bıyık, benim için önemli olan ilçeme hizmet.

Bıyık, istifasının ardından birçok partiden direk olmasa da dolaylı yollardan davet aldığını da dile getirdi.

Ankara ziyaretinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ziyaretine de değinen Bıyık bu buluşmada transfer konusunun hiç açılmadığını belirtti.

Bıyık, İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ayrı bir diyalogları olduğunu da vurgulamaktan çekinmedi.

Bıyık şunu da özellikle dile getirerek dedi ki: “31 Mart Seçimi öncesinde Yomra’da bir kez daha aday olmayacağım dedim ama aynı rakiplerim yine aday olursa ben de aday olurum.”

Editör: Tayyar Safa Sağdıç