Kuzeyanadolu.net'te yer alan haberde, bazı milletvekillerinden Sibel Suiçmez'in Kemal Kılıçdaroğlu için imza verdiğini duyduğunu ifade eden Kaya, "Kendisi her yerde örgütün kararına uyacağını söyledi. Ama maalesef imza atarken bizimle birlikte imza atmadı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon ve bilgisayar desteğini açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon ve bilgisayar desteğini açıkladı

Kılıçdaroğlu'na imza verdiği söyleniyor. Kendisi bunu reddediyor ama bizimle aynı yere niye imza atmadı o halde? Benim bildiğim milletvekili arkadaşların söylediği geçen hafta Kılıçdaroğlu için imza verdiğidir. Ama Trabzon'da hanımefendi verdiği imzanın arkasında duramıyor" şeklinde konuştu. 

İlk günden beri tutumunun net olduğunu ifade eden Kaya, "Biz Özgür Özel'i destekliyoruz. Partide bir değişim ihtiyacı olduğuna en başından beri inanmaktayım. 2018 yılında kurultayda değişim için imza atmıştım. Bendeki bu fikir yeni değil. Neye hizmet ettiklerini bilmiyorum ama birileri 'Ahmet Kaya vekil olamadı diye değişim için uğraşıyor' gibi bir takım söylemlerde bulunuyor. Bunu bazı mahvillerde dile getiriyorlar. Bu kişiler günü bilmiyorlar, partiyi bilmiyorlar. Ben değişim için 2018'de imza verdim" dedi. 

Trabzon'da 12 kurultay delegesinin il başkanı nezdinde Özgür Özel için imza verdiğini hatırlatan Kaya, "Ama mevcut milletvekili Sayın Suiçmez imza vermedi. Bütün kurultay delegeleri Özel için imza verdi. Hanımefendi örgüt ne diyorsa onu yapacağım demişti. Örgüt değişim dedi imzasını verdi ama hanımefendi o dediği gibi yapmadı. hatta kendisine bu soruldu 'tarzım bu' dedi" şeklinde konuştu.