Bayburt’ta basit yaralama suçunun tarafları Gazze’ye bağış şartıyla uzlaştılar Bayburt’ta basit yaralama suçunun tarafları Gazze’ye bağış şartıyla uzlaştılar
Akçaabat genelinde bulunan dereler, Trabzon Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından ıslah edilecek.

Akçaabat’ın alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturarak şehri her yönüyle daha da geliştirmeyi hedefleyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Trabzon DSİ Şube Müdürü Ahmet Alper Kaya ile birlikte Akçaabat’ta bulunan derelerin Islah Projeleri için incelemelerde bulundu. Akçaabat İlçe Merkezi Dereleri Islahı 2. Kısım ihalesi kapsamında bulunan Kiraçhane Deresi, Söğütlü Deresi, Sera Deresi Yan Kol, Akçakale Gökçekaya Deresi Yan Kol, Hamam Deresi, Kof Deresi Mansap Kısmı, Şehit Deresi Mansap kısmı ve Karantina Deresi tek tek gezilerek incelendi.

Olası bir doğal afet durumunda önlemin şimdiden alınması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ekim, “Akçaabat’ımızın her açıdan daha yaşanılabilir, daha temiz ve daha güvenli bir şehir olması için gayretle çalışıyoruz. Çevre Mühendisi bir Belediye Başkanı olarak, kentleşmenin mevcut alanda bulunan dereler üzerindeki olumsuz etkilerini çok net tahlil edebiliyorum. Bu sebeple Akçaabat’ımızda kentleşmenin dereler üzerindeki olumsuz etkilerini giderebilmek adına Trabzon Devlet Su İşleri Şube Müdürlüğümüz ıslah çalışmaları gerçekleştirecek. Olası bir doğal afet durumunda yaşanacak olan maddi ve manevi hasarı en aza indirmek hatta ortadan kaldırmak için çalışacağız. Herkesin malumu 19 Haziran 1990 tarihinde Akçaabat’ta büyük bir sel felaketi yaşandı ve 21 kişi hayatını kaybetmişti. Geçmişimizde böyle bir yaşanmışlık varken önümüzdeki senaryoları tek tek değerlendirmeli ve hem şehrimizi hem de hemşehrilerimizi en iyisi için hazırlamalıyız. Şehrimiz için çok önemli gördüğüm dere ıslahı çalışmalarımız Allah’ın izniyle çok yakın zamanda başlayacak” dedi.

Editör: İhlas Haber Ajansı (İHA)