61SAAT SPOR SERVİSİ

Trabzon'un önemli iş adamlarından Trabzonspor İstişare Kurulu Başkanı Tunalalar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tuna, Trabzonspor'un son durumu ve yapımına devam edilen tüzük tadilatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Geçmişte de yöneticiliğini yaptığınız Trabzonspor hakkında neler söylemek istersiniz?" sorusunu cevaplayan Erol Tuna: Ben transferler tarafına çok bakmam. Biraz makro seviyeden bakıyorum. Maçları tabi takip ediyorum. Gidiyorum, geliyorum, izliyorum.. Makro seviyede şöyle: Ahmet Ağaoğlu ve yönetimini tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Uzun yıllar sonra Trabzonspor’umuza hak ederek şampiyonluk kazandırdılar. Gerçekten gurur duyduğum işlere imza attı bu yönetim kurulu… Mesela, Fenerbahçelinin, Beşiktaşlı ve Galatasaraylının ki bütün futbol paydaşlarının beğendiği ve takdir ettiği şampiyonluk kutlamalarını gördükçe herkes “Biz yapamadık, Trabzonspor bunu ne kadar güzel yaptı” şeklindeki doğru tespitleri bende takdir ediyorum.

Ekran Resmi 2022-09-23 11.26.48

Kulüp performansı bu yönetim geldiğinden beri yukarılara çıkarttı. Kupalar aldı, şampiyonluğa oynattı. Bu sene de geldiğimiz noktada yönetim bence transferler de doğru şeyler yaptılar ama fazla maç oynamadan, şansızlıktan bir dünya oyuncumuz sakatlandı. O nedenle Trabzonspor şansız döneminde. Ama ben hala Trabzonspor bu yıl şampiyonluğun en güçlü adayı olarak görüyorum. En iyi oyuncularımız şu anda maalesef sakat. Hocamız iyi işler çıkarttı, iyi işler yapıyor. Yönetim kurulu iyi şeyler yapmış. Bize desteklemekten başka bir şey düşmüyor. Benim de görevim var. Eleştirel gözle bakıldığında: Yapılacak olan her şeyi yapıyorlar. Ama bunun sonu yok. Yaptığınız her şeyin bir eksiği oluyor. O bakımdan ben yönetimi kutluyorum. Taraftarı da kutluyorum. Çok bilinçlendi, çok akıllandı. Şu anda Trabzonspor’un başkanı var, yönetim kurulu var, sağlıklı ve çalışıyor. Öyle gördüğü gibi değil. Uzaktan sevmek yok, bu işin içine gireceksin. Takım sahaya çıkıyor, “Neden bunu oynatmadın” diyor. Ya arkadaş, hocam bunu 1 hafta antrenmanda seyrediyor. Sen bir tek maçtan maça seyrediyorsun. Onun kadar yorum yapmana imkan yok. Yönetim de aynı. Her gün adam işin içinde duruyor. Biz ikimiz gücümüzün başındayken, onlar kulübün basında duruyor.

WhatsApp Image 2022-09-23 at 10.33.01 (1)

AHMET AĞAOĞLU BİR DÖNEM DAHA OLABİLİR

Yapımı devam eden tüzük tadilatında şampiyon olan başkana 1 dönem daha bonus verdiklerini ifade eden Tuna, “Trabzonspor başkanı 3’er yıllık 2 dönem halinde seçilmeli. Şampiyonluk olursa ona bonus veriyoruz. Bir adaylık daha koyabilirsin diyoruz. Özendiriyoruz da.. Başkanımız tüzük tadilatı olursa, zaten şampiyon yapmış bir dönem daha olabilir." dedi. 

25 ARAÇ VERDİK, YİNE VERECEĞİZ

Aynı zamanda Trabzonspor sponsorluğu devam eden Erol Tuna: Rent Go bizim şirketimiz. Şort sponsorumuz var. 3 yıllık anlaştık. Bu yıl 2. yılımız. Onlara maddi katkıda bulunuyoruz. O sponsorluğun anlaşması var. 25 tane aracımız var. Şimdi bir kaç tane daha vereceğiz. Araç sponsoru biziz Trabzonspor’un.. Biz de o dalda yardım ediyoruz. Benim görevim itibariyle de fikir alışverişi oluyor. Yönetim kurulu üyeleri ile direkt irtibat kurabiliyoruz. Başkan ile görüşmelerimiz oluyor. Bir araya geliyoruz. İstişareye önem veriyor ama ben bunu kamuoyuna aksettirmiyorum. Aksettirmem de gerekmiyor. Kendi içimizde konuştuklarımız değer buluyor ve Trabzonspor bugün geldiği noktada Türkiye’nin saygın kulüplerinden birisi…

Açıklamaların tamamı için tıklayın

Trabzonlu iş insanı Erol Tuna, 'Trabzonspor en saygın kulüp, ya Trabzon şehrinin durumu'