Başkan Genç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alpaslan Bayraktar ile Trabzon AK Parti Milletvekilleri Vehbi Koç ve Adil Karaismailoğlu’na tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

“ŞEHRİMİZİ RAHATLATACAK PROJELER”

Bakanlara ve milletvekillerine yeni görevlerinde başarılar dileyen Başkan Genç, bakanlıkların görev alanlarıyla ilgili Trabzon’da yürütülen projelere değindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan AK Parti’nin cumhurbaşkanlığı seçim taahhütleri arasında yer alan Güney Çevre Yolu ve Yeni Trabzon Havalimanı projesiyle ilgili destek isteyen Başkan Genç, “Karayolları Genel Müdürlüğü görevinde ülkemize pek çok hizmette bulundunuz. Bölgemizde de birçok projenin tamamlanmasında ve başlamasında oldukça büyük emeğiniz var. Kanuni Bulvarı, Otogar Projesi, Yeni Zigana Tüneli, Boztepe Tünelleri ve Güney Çevre Yolu gibi ulaşımda şehrimizi oldukça rahatlatacak projelere imza attınız. Bu anlamda sizin bakan olmanızı şehrimiz için bir şans olarak değerlendiriyoruz. Ulaşım ve altyapı konusunda şehrimizde ve bölgemizde yürütülen bütün projelere en ince detayına kadar hakimsiniz.” dedi.

“TRABZON ADINDAN SÖZ ETTİRECEK”

Havayolu, demiryolu ve karayolu ulaşım olanaklarının artmasının Trabzon’u bölgenin merkez üssü haline getireceğine değinen Genç, şöyle konuştu: “İnşallah, sizlerin de desteğiyle temeli atılan Güney Çevre Yolu, demiryolu ve Yeni Havalimanı Projemiz bakanlığınız döneminde tamamlanır. Her üç projede Trabzon’un bölgesinde ticaret hacmini büyütmesi ve cazibe merkezi olması için elzem projeler. Diğer yandan Samsun-Artvin-Trabzon Demiryolu’nun hayata geçmesi halinde ulaşım olanaklarının artacağından kentimiz bölge ticaretinin merkez üssü haline gelecek. Karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşım olanaklarının gelişmesiyle birlikte Trabzon gerçekten de bölgesinde kabuğunu kıran bir konuma yükselecek. Halihazırda bölgesinin en önemli şehri olan Trabzon, ticaret ve turizmde de adından söz ettirecek iller arasında yer alacak. Samsun-Trabzon-Sarp Hızlı Tren Hattı’nın hayata geçmesi, en azından bu dönemde temellerinin atılması çok önemli. Bunu sizin de malumunuz olduğu üzere bölgemizi gerçek anlamda ayağa kaldıracak bir proje olarak görüyorum. İnşallah, şehrimizin bir evladı olarak ve Trabzon’a birçok projeyi kazandırmış birisi olarak demiryolu ve yeni havalimanı projemizi hayata geçirirsiniz.”

Editör: Onur Emre Sarısoy