Adrenalin Dolu Spor Etkinliği

Gümüşhane'nin önemli turizm destinasyonlarından olan Torul Cam Seyir Terasında farklı bir etkinlik düzenlendi. Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilciliği bünyesindeki sporcu ve antrenörler, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından ilan edilen ‘2024 Hareket Yılı'na dikkat çekmek amacıyla 240 metre yükseklikte spor yaptı.

Minik Sporcuların Heyecanı

Türkiye ve Avrupa'nın en yüksek seyir teraslarından biri olan Torul Cam Seyir Terası, her yıl binlerce adrenalin tutkununu ağırlıyor. Bu kez, Hareketlilik Yılı kapsamında düzenlenen etkinlikte minik sporcular, antrenörlerinin direktifleriyle yükseklik korkusunu yenerek spor yaptı. Etkinlik, sporcuların bazen korkmasına rağmen başarıyla tamamlandı.

Çalışmak için gelmişti... Karadeniz'de yürek burkan ölüm! Çalışmak için gelmişti... Karadeniz'de yürek burkan ölüm!

"Spor Yapmak Herkes İçin Önemli"

Gümüşhane Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrenörü Hasan Hüseyin Boşnak, yerden 240 metre yükseklikte spor yapmanın adrenalin dolu bir deneyim olduğunu belirtti. Boşnak, “Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'ın 2024 yılını Hareketlilik Yılı ilan etmesinden dolayı bugün Torul Cam Seyir Terası'nda farkındalık oluşturmak için spor yaptık. Çocuklar çok sevindi ve çok mutlu oldular. Herkesi spora davet ediyorum. Hastalıklara önlem olarak kesinlikle spor yapmalıyız, bütün insanları hareketli olmaya ve spor yapmaya davet ediyoruz,” dedi.

Genç Sporcuların Görüşleri

16 yaşındaki Mert Durdu, herkesi spor yapmaya davet ederek, “Hareketlilik yılı nedeniyle Torul Cam Seyir Terası'na geldik ve spor yaptık. Çok eğlenceliydi, bazı arkadaşlar yükseklikten dolayı korktu ama çok iyi oldu. Herkesi spora davet ediyorum, çok güzel bir şey,” dedi.

8 yaşındaki Ahmet Rasim Peker ise etkinlikten keyif aldığını belirterek, “Geldik, eğlendik, sporlar yaptık ve gezip eğlendik. İlk başta cam terasa geldiğimde biraz korktum sonra alıştım. Ben herkesi spora davet ediyorum, spor çok güzel,” ifadelerini kullandı.

Torul Cam Seyir Terası ve Hareketlilik Yılı

Her yıl ortalama 3 milyon aracın geçtiği tarihi ipek yolu Gümüşhane-Trabzon bölünmüş karayoluna 1,5 kilometre mesafede bulunan Torul Kalesi Cam Seyir Terası, hem ilçe merkezi hem de Harşit Çayı ve yüksek zirvelerin eşsiz manzarasını sunarak ziyaretçilerine adrenalin dolu anlar yaşatıyor. Bu etkinlikle, ‘2024 Hareketlilik Yılı’ kapsamında insanları spora teşvik etmek amaçlandı.

Editör: Cengizhan Bahadır