Sosyal medyada bugün gündemi yine PromosyonÖzellikle son bir kaç aydır gündemde olan bankaların verdiği promosyonlar, kamu da çalışanları da yakından ilgilendiriyor.

Bir çok banka  işçi veya memurların maaşlarını kendilerinden çekilmesi kaydıyla kamu kurumları ile sözleşme imzalıyor. Yapılan sözleşmeler gereği de bankalar, maaşlarını kendi bankalarından çekecek kamu çalışanlarına çeşitli  miktarda promosyon veriyor.

Son olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Vakıfbank ile yapılan yeni banka maaş promosyon protokolüne göre tüm personele tek seferde 27 bin TL ödenmesine karar verildi.

promosyonlar

Kamu kurumlarında en yüksek promosyonu alan kurum hangisi olduğu da belli oldu. AnadoluÜniversitesi,  yaptığı anlaşma çerçevesinde her bir çalışanı için 41 bin TL’lik promosyon aldı.

SOSYAL MEDYADAN NEDEN GÜNDEMİNDE

Konunun sosyal medyada gündem olmasına neden olan etken ise bir çok kurumun hala bankalarla süren görüşmeleri ve bir sonuca ulaşamaması…
Bu durumun en önemli nedeni ise bu kurumların bankalarla daha önceden yaptığı anlaşmalardan kaynaklı. Bu anlaşmalar çerçevesinde, kurumlar daha önce çalışanları için bankalardan promosyon aldı. Ancak Temmuz ayında maaşlara yapılan zamlardan sonra alınan promosyona da belli oranda zam yapılması isteniyor.

KURUMLARININ PROMOSYON ANLAŞMASINI BEKLİYORLAR

Ancak bankalar ile kurumların istekleri bu noktada örtüşmediği için henüz bu kurumlar anlaşma sağlayamadı…

Küresel piyasalarda gözler yoğun veri gündemine çevrildi Küresel piyasalarda gözler yoğun veri gündemine çevrildi

Kurumları anlaşma sağlayamayan kamu çalışanları da serzenişlerini sosyal medyada dile getiriyor. Bu nedenle de promosyon etiketi, sosyal medyada Türkiye gündeminin ilk sırasında yer alıyor. Çalışanlar, kendi kurumlarını etiketleyerek promosyonların ne zaman anlaşmaya varacağını ifade ediyor.

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI DA KATILDI

Sosyal medyada ki bu etikete promosyon alma hakkı bulunmayan özel sektör çalışanları da katılıyor. Özel sektör çalışanları da kendilerinin de maaşlarını bankadan aldığına vurgu yaparak promosyon almak istediklerini dile getiriyor…