KRT'te katıldığı programda, Kılıçdaroğlu'na birçok önemli soru yöneltildi.

Yeniden Adaylık Sorusu

"Yeniden aday olacak mısınız?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Hiçbir zaman ben genel başkan olacağım diye bir talepte bulunmadım. Delegeler başkan adayı olarak gösterdiler. Eğer yeniden kurultayda genel başkan diye aday gösterirlerse o zaman diyeceğiz en cesurlar bir adım öne çıksın diyeceğiz. Elinde hançer olanlar arkamda dursunlar hançerlerini soğutmasınlar." şeklinde yanıt verdi.

Yeni Anayasa Tartışmaları

Programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşmesi ve yeni anayasa tartışmaları da gündeme geldi. Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayanla neyi konuşacaksınız? 'Uygulamıyorum.' diyor. Ya bunlarla neyi konuşacaksınız? 'Yeni bir anayasa yapacağız.' diyor. Bu parlamento yeni bir anayasa yapamaz. Çünkü anayasa buna engel. Yeni bir anayasayı ancak kurucu meclisler yapar." ifadelerini kullandı.

Kırgınlıklar ve Üzüntüler

Kurultayda yaşananlarla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na kırgın olup olmadığı yönündeki soruya Kılıçdaroğlu, "Genel başkanların elbette kırgınlıkları, üzüntüleri olur. Bunlar olur yani. Partinin genel politikasını partinin kurmayları belirler, belediye başkanları değil. Bu bizim tarihimizde böyledir." şeklinde yanıt verdi.

Polat çifti davasında flaş gelişme! Tahliye edildiler Polat çifti davasında flaş gelişme! Tahliye edildiler

Erken Seçim Çağrısı

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısı yaptı. CHP'nin seçimden birinci parti olarak çıktığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

Selahattin Demirtaş'ı Ziyaret

Kobani davasında çıkan kararlara da değinen Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş'ın bugün içeride olması bir hukuk faciasıdır." dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı bugün cezaevinde ziyaret edeceğini açıkladı.

Editör: Tayfun Çöpcü