Memur ve emekli zam oranını bekliyor! Kademeli zam artışı masada... Memur ve emekli zam oranını bekliyor! Kademeli zam artışı masada...

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), 2023 yılında genç girişimcilere yönelik üç büyük destek programı sunacak. Bu programların ücretleri belirlendi ve başvuru tarihleri açıklandı.

Programlar nelerdir?

KOSGEB, genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmeleri için üç büyük teşvik sunacak: 50 bin TL hibe desteği, faizsiz kredi ve eğitim desteği. Bu destek programları, KOSGEB'in genç girişimcilere sağladığı en önemli fırsatlar arasında yer alıyor.

50 bin TL Hibe Desteği

KOSGEB, genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak için 50 bin TL hibe desteği sunacak. Bu destek, girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmeleri, yeni işletmelerini kurmaları ve büyütmeleri için kullanılabilir.

Faizsiz Kredi

KOSGEB, genç girişimcilerin işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için faizsiz kredi sunacak. Bu kredi, işletmenin kurulmasından sonra ihtiyaç duyulabilecek yatırım ve finansman için kullanılabilir.

Eğitim Desteği

KOSGEB, genç girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmeleri ve işletmelerini yönetmeleri için eğitim desteği sağlayacak. Bu eğitimler, iş fikirlerini hayata geçirmek için gerekli olan tüm bilgi ve becerileri kapsayacak.

Başvuru Şartları

KOSGEB'in destek programlarına başvurabilmek için belirli şartlar sağlanması gerekiyor. Başvuru yapmak için en az lise mezunu olmak, 18-29 yaş arasında olmak, iş fikrinin gerçekleştirilebilirliği hakkında yeterli bilgiye sahip olmak ve iş fikrinin KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerden birinde yer alması gerekiyor.

Başvuru Süreci

KOSGEB, 2023 yılında genç girişimcilere yönelik destek programlarının başvuru tarihlerini belirledi. Başvurular 1 Mart - 30 Nisan 2023 tarihleri arasında alınacak. Başvuru yapmak isteyen genç girişimciler, KOSGEB'in resmi internet sitesinden başvuru formunu doldurabilecekler.