KTÜ’den yapılan bilgilendirmede:
Akademik dünyada kaliteyi önceleyen ve dünya standartlarında eğitim vizyonuna sahip bir kuruma ait olmak isteyen gelecek neslin ilk tercihi, 2022 yılında da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) oldu. 2022 YKS puanına göre tercih yaparak KTÜ’ye yerleşen ve yerleştiği alanda en iyi dereceye sahip öğrencilerden; Tıp Fakültesi'ne kayıt yaptıran Ayşe Sıla YILMAZ, Edebiyat Fakültesi'ne kayıt yaptıran Sonay GENEL ile Asya KÖKTÜRK ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne kayıt yaptıran Yakup BİROL, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ile makamında bir araya geldi. Ziyarete, Rektörümüz ile birlikte Rektör Yardımcılarımız; Prof. Dr. Akif CİNEL, Prof. Dr. Cemil RAKICI ve Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ da iştirak etti.

Rektörümüz, öğrenciler ile yaptığı sohbette, tercihlerini Üniversitemizden yana kullanarak KTÜ ailesinin bir parçası olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. ÇUVALCI öğrencilere, eğitimleri boyunca fakültelerinden aldıkları kaliteli eğitimin yanı sıra kendilerini geliştirmek için Üniversitemizin sunduğu sosyal, kültürel olanaklardan da yararlanmaları noktasında, bütün fırsatları değerlendirmelerini tavsiye etti. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, günün anısına öğrencilere hediye ve çiçek takdim etti.

20be1d41-3510-4292-ae6f-3cfa099a4508

KTÜ, Her Dört Öğrenciden Birinin İlk Tercihi

Mezunlarının yüksek istihdam oranları ile Türkiye’nin öncü üniversitelerinden biri olan KTÜ, Türkiye’nin 20 "Araştırma Üniversitesi" arasında yer alma başarısının yanı sıra YÖK tarafından "Tam Akreditasyon Belgesi"ne layık görülerek bu yıl da öğrenciler tarafından öncelikli olarak tercih edilen üniversitelerden biri oldu. Genel kontenjanının tamamına yakınını YKS'nin 1. tercih döneminde dolduran Üniversitemize yerleşen her dört öğrenciden birinin ilk tercihi KTÜ oldu” ifadelerine yer verildi.

b2c1ae18-2a42-4aee-82b0-58f5554c8411