Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu 15. Mezuniyet Töreni ve Bilgisayar Sınıfı açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Törene, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Sürmene Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bilal Emre Yılmaz, KANCA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şinasi Ayas, Kurucu Müdür Prof. Dr. İsmail Hakkı Altaş,  KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Muzaffer Feyzioğlu, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, öğrenciler, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

“Topluma Değer Katacaksınız”

Törende mezunlara seslenen Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Bugün, burada kazandığınız diplomalar yalnızca birer belge değil, aynı zamanda büyük bir emeğin, çabanın ve kararlılığın simgesidir. Mezuniyetiniz, hayatınızdaki önemli bir dönüm noktasıdır ve bu yolda size başarılar diliyorum. Bu anlamlı günün, sizler için yeni başlangıçların ve büyük başarıların habercisi olmasını temenni ediyorum. Her birinizi tebrik ediyor, gelecekteki tüm hedeflerinize ulaşmanızı diliyorum.” dedi.

BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın konuşmasının ardından “11. Abdullah Kanca Proje Günü”nde derece giren öğrencilere ve 2023-2024 Eğitim-Öğretim Dönemi’ni derece ile bitiren mezunlara, KANCA A.Ş.’nin hediyeleri ile belgeleri davetliler tarafından takdim edildi. Mezuniyet andının okunması, kep atma ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Meslek Yüksekokulu’na, KANCA A.Ş. tarafından kazandırılan iki adet yenilenmiş Bilgisayar Sınıfı açılışı gerçekleştirildi.

KANCA A.Ş.’DEN ÖNEMLİ BAĞIŞ

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Çuvalcı, bugüne kadar sağladığı desteklerden dolayı Kanca Ailesi’ne ve KANCA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca’ya teşekkür ederek “2009 yılında kurulurken bölgenin en iyi bilgisayar altyapısına sahip olan Abdullah KANCA Meslek Yüksekokulu’nda geçen yıllar içinde KANCA A.Ş.’nin desteğiyle ufak tefek iyileştirmelerle bilişim altyapısı bugüne kadar güçlendirildi. Ancak geçen zaman içinde güncelliğini kaybetmiş olan bu altyapı ile ilgili olarak Kanca Ailesi ve Rektörlüğümüzün iş birliği ile önemli bir adım atıldı. Okulumuzda yer alan 200 adet bilgisayarın 100 adetini Rektörlük olarak iyileştirdik, 100 adet yeni bilgisayar da Kanca Ailesi tarafından okulumuza bağışlandı. Bu sayede Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu, yeniden bölgedeki en iyi bilişim altyapısına sahip okul özelliğini kazandı.” ifadelerini kullandı.

Yenilenen Bilgisayar Sınıfı açılışının ardından Rektörümüz tarafından KANCA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca’ya desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

KAYNAK: KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Trabzon'da sis tehlikesi için önlem alındı Trabzon'da sis tehlikesi için önlem alındı

Ekran Resmi 2024 06 13 08.07.52Ekran Resmi 2024 06 13 08.07.46Ekran Resmi 2024 06 13 08.07.43Ekran Resmi 2024 06 13 08.07.40Ekran Resmi 2024 06 13 08.07.38

Editör: Çağrı Aktaş